БЛ: Штутгарт на дну, гол Ђурђића...

Фудбалери Шалкеа демолирали су у 14. колу Штутгарт на гостовању са 4:0 и тако прикуцали "швабе" за дно Бундеслиге, док је Волфсбург победом над Хановером 3:1 наставио да прати у стопу првопласирани Бајерн Минхен. Менхенгладбах је савладао Херту са 3:2, Фрајбург је ремизирао са Падерборном 1:1, док је Аугсбург поразио Келн након преокрета уз погодак Николе Ђурђића са 2:1.

Фудбал 06.12.2014 | 20:00

Шалке није жалио последњепласирани Штутгарт, а није га ни штедео, јер је на гостовању са четири гола само продубио кризу међу "швабама", а тортура је кренула већ у 57. секунди након што је Барнета убацио лопту из прекида са леве стране, а Ерик Чупо-Мотинг главом погодио ближи угао са вођство гостију од 1:0.

Већ у десетом минуту било је 2:0 после поготка Мејера, а 21. минут донео је нови гол Чупо-Мотинга у недостижну предност Шалкеа. Врхунску партију и потоп Штутгарта Камерунац је закључио тако што је у 61. минуту трећи пут затресао мрежу за коначних 4:0.

Волфсбург је једини тим који је озбиљан у намери да сруши невероватни Бајерн Минхен са првог места, а то је потврдио и на гостовању Хановеру када је агресивно ушао у утакмицу и голом Кевина де Брујнеа у четвртом минуту повео. Ипак, није све тако лако могло да буде против организованог домаћина који је у првом минуту надокнаде првог полувремен преко Хоселуа поравнао резултат.

Добро се држао Хановер, али је поклекао у 69. минуту када је Дост затресао мрежу, а у 85. минуту тријумф "вукова" потврдио је Арнолд који је ушао три минута раније, тако да је Волфсбург једини, чини се, који би могао да угрози већ виђену титулу у наручју Бајерна.

Келн није ни могао да сања да ће бити порађен након одличног полувремена и гола Уџаха у 13. минуту, али је Аугсбург показао да зна да игра и на гостојућем терену, а екипу у игру вратио је српски интернационалац Никола Ђурђић који је изједначио на 1:1.

Севнула је контра четири на три и фудбалери Аугсбурга су лако дошли до позиције за шут, а онда је голман Хорн одбранио ударац Бобадиље, али је лопта пала право на ногу Ђурђићу који није имао проблема да погоди незаштићену мрежу. Тотални преокрет стигао је у последњем минуту сусрета, а дело је Есвеина који је искористио асистенцију Алтинтопа и донео победу својој екипи.