BL: Štutgart na dnu, gol Đurđića...

Fudbaleri Šalkea demolirali su u 14. kolu Štutgart na gostovanju sa 4:0 i tako prikucali "švabe" za dno Bundeslige, dok je Volfsburg pobedom nad Hanoverom 3:1 nastavio da prati u stopu prvoplasirani Bajern Minhen. Menhengladbah je savladao Hertu sa 3:2, Frajburg je remizirao sa Paderbornom 1:1, dok je Augsburg porazio Keln nakon preokreta uz pogodak Nikole Đurđića sa 2:1.

Fudbal 06.12.2014 | 20:00

Šalke nije žalio poslednjeplasirani Štutgart, a nije ga ni štedeo, jer je na gostovanju sa četiri gola samo produbio krizu među "švabama", a tortura je krenula već u 57. sekundi nakon što je Barneta ubacio loptu iz prekida sa leve strane, a Erik Čupo-Moting glavom pogodio bliži ugao sa vođstvo gostiju od 1:0.

Već u desetom minutu bilo je 2:0 posle pogotka Mejera, a 21. minut doneo je novi gol Čupo-Motinga u nedostižnu prednost Šalkea. Vrhunsku partiju i potop Štutgarta Kamerunac je zaključio tako što je u 61. minutu treći put zatresao mrežu za konačnih 4:0.

Volfsburg je jedini tim koji je ozbiljan u nameri da sruši neverovatni Bajern Minhen sa prvog mesta, a to je potvrdio i na gostovanju Hanoveru kada je agresivno ušao u utakmicu i golom Kevina de Brujnea u četvrtom minutu poveo. Ipak, nije sve tako lako moglo da bude protiv organizovanog domaćina koji je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremen preko Hoselua poravnao rezultat.

Dobro se držao Hanover, ali je poklekao u 69. minutu kada je Dost zatresao mrežu, a u 85. minutu trijumf "vukova" potvrdio je Arnold koji je ušao tri minuta ranije, tako da je Volfsburg jedini, čini se, koji bi mogao da ugrozi već viđenu titulu u naručju Bajerna.

Keln nije ni mogao da sanja da će biti porađen nakon odličnog poluvremena i gola Udžaha u 13. minutu, ali je Augsburg pokazao da zna da igra i na gostojućem terenu, a ekipu u igru vratio je srpski internacionalac Nikola Đurđić koji je izjednačio na 1:1.

Sevnula je kontra četiri na tri i fudbaleri Augsburga su lako došli do pozicije za šut, a onda je golman Horn odbranio udarac Bobadilje, ali je lopta pala pravo na nogu Đurđiću koji nije imao problema da pogodi nezaštićenu mrežu. Totalni preokret stigao je u poslednjem minutu susreta, a delo je Esveina koji je iskoristio asistenciju Altintopa i doneo pobedu svojoj ekipi.