КК: Сигурни тимови из Валенсије!

Фудбалери Валенсије успели су да преокрену резултат у своју корист против Раја Ваљекана и славе са 2:1 у шеснаестини финала Купа краља, док се Виљареал победом над Кадизом у гостима 2:1 ослободио притиска пред реванш меч и дошао на корак од наредне рунде. Реал Сосиједад имаће прилику да се на свом стадиону боље представи пошто је у дому фудбалер Овиједа играо нерешено 0:0.

Фудбал 05.12.2014 | 14:00

Ваљекано је сјајно отворио сусрет против Валенсије пошто је сачувао своју мрежу у првом полувремену, а све то круниоса поготком у 37. минуту чији је дело Морена, тако да су "слепи мишеви" морали да се више ангажују како би мање посла имали на свом терену.

Управо су то и учинили, тачније, офанзива је заиграла боље, све више угрожавала гол домаће екипе, па је стигло изједначење у 71. минуту,а мрежу је затресао Пако Алкасер. Таман када се Рајо понадао да ће, колико-толико, имати повољан резултат пред реванш, стигла је казна пет минута пре краја сусрета када је Де Паул савладао Кобења за победу.

Виљареал је све решио у првом делу првог полувремена пошто је головима Морена у 17. и Леиве у 21. минуту дошао до предности од 2:0 и тако употпуности збунио домаћи Кадиз. Домаћин је дошао у себи тек почетком другог дела игре када је Ареги смањио на 2:1 у 47. минуту.

Могле су ствари да се закомпликују по "жуту подморницу" пошто је у 58. минуту остала са играчем мање после директног црвеном картона Марина, али су успели да остану на ногама до краја меча и сачувају лепу предност.

Иако се очекивало да Реал Сосиједад слави против Овиједа, то се није десило, јер је чета новог тренера Дејвида Мојеса била пасивна и није успевала да на прави начин угрози гол противника који је, чини се, био задовољан са 0:0, што је и на крају био резултат сусрета.