KK: Sigurni timovi iz Valensije!

Fudbaleri Valensije uspeli su da preokrenu rezultat u svoju korist protiv Raja Valjekana i slave sa 2:1 u šesnaestini finala Kupa kralja, dok se Viljareal pobedom nad Kadizom u gostima 2:1 oslobodio pritiska pred revanš meč i došao na korak od naredne runde. Real Sosijedad imaće priliku da se na svom stadionu bolje predstavi pošto je u domu fudbaler Ovijeda igrao nerešeno 0:0.

Fudbal 05.12.2014 | 14:00

Valjekano je sjajno otvorio susret protiv Valensije pošto je sačuvao svoju mrežu u prvom poluvremenu, a sve to kruniosa pogotkom u 37. minutu čiji je delo Morena, tako da su "slepi miševi" morali da se više angažuju kako bi manje posla imali na svom terenu.

Upravo su to i učinili, tačnije, ofanziva je zaigrala bolje, sve više ugrožavala gol domaće ekipe, pa je stiglo izjednačenje u 71. minutu,a mrežu je zatresao Pako Alkaser. Taman kada se Rajo ponadao da će, koliko-toliko, imati povoljan rezultat pred revanš, stigla je kazna pet minuta pre kraja susreta kada je De Paul savladao Kobenja za pobedu.

Viljareal je sve rešio u prvom delu prvog poluvremena pošto je golovima Morena u 17. i Leive u 21. minutu došao do prednosti od 2:0 i tako upotpunosti zbunio domaći Kadiz. Domaćin je došao u sebi tek početkom drugog dela igre kada je Aregi smanjio na 2:1 u 47. minutu.

Mogle su stvari da se zakomplikuju po "žutu podmornicu" pošto je u 58. minutu ostala sa igračem manje posle direktnog crvenom kartona Marina, ali su uspeli da ostanu na nogama do kraja meča i sačuvaju lepu prednost.

Iako se očekivalo da Real Sosijedad slavi protiv Ovijeda, to se nije desilo, jer je četa novog trenera Dejvida Mojesa bila pasivna i nije uspevala da na pravi način ugrozi gol protivnika koji je, čini se, bio zadovoljan sa 0:0, što je i na kraju bio rezultat susreta.