Миха и Самп у 1/8-финала Купа Италије

Куп Италије не важи за једно од најинтересантнијих такмичења у Европи, далеко од тога, али је подарио утакмицу какву сваки фудбалски сладокусац воли да погледа. Фудбалери Каљарија успели су да се пласирају у осмину финала тако што су се четири пута враћали у меч, 4:4 је било после продужетака, те на крају после 14 изведених пенала савладали Модену. Синиша Михајловић је наставио са клупе сјајно да гура са Сампдоријом пошто је отишао даље победом над Брешом 2:0.

Фудбал 05.12.2014 | 00:00

Синиша Михајловић наставио је да изненађује Италију са одличним резултатима на клупи Сампдорије пошто је његов тим овога пута лако славио против Бреше, а први гол постигнут је са беле тачке након што је голман Аркари оборио Сансонеа. Лопту је преузео Габијадини који је у 33. минуту донео вођство домаћој екипи, а напустио је игру у 66. минуту, те је уместо њега ушао Лука Ђорђевић.

Потврда још једног успеха стигла је у 58. минуту након што је један фудбалер прошао по левој страни и лако се ослободио свог чувара, а онда послужио Бергесија који није имао проблем да затресе мрежу.

Српски интернационалац Ненад Крстичић одиграо је свих 90 минута за Сампдорију која ће имати тежак испит за четвртфинале пошто игра против Интера.

Лудило на Сардинији почело је аутоголом чувара мреже Каљарија Крања који је у шестом минуту донео предност Модени. Дуго није било погодака и није мирисало на праву фудбалску фешту, али је онда Конти у 59. минуту са беле тачке донео изједначење.

Лупи је у 68. минуту поново вратио предност Модени, али је Лонго у трећем минуту надокнаде погодио за продужетак. Како се играло до тада, тако се и наставило, јер је Граноче у 98. минуту поставио 3:2, а другим голом Лонга у 101. минуту Каљари је поравнао, трећи пут у утакмици.

Да то не буде све на овој утакмици потрудио се поново Граноче који је са 11 метара у 109. минуту довео Модену пред изненађење, а снове им је порушио Фаријас у 119. минуту за 4:4 и почетак серије пенала.

Поново није добро кренуло Каљарију, јер је Конте промашио први пенал, Скјавоне је са друге стране погодио, а ишло се све до 3:3, а онда је уследила серија од три промашаја, два за Модену и један за домаћина, а повратни низ од три лопте у мрежи оставио је госте пред елиминиацијом, што се и догодило након промашаја Чионека.

Сигурно да ће Каљарију у наставку такмичења значити ова тешко извојевана победа, а за четвртфинале бориће се против Парме.

Удинезе - Ћезена 4:2 (2:2, 2:1)
(Алан 20, Фернандеш 44, Еванђелиста 99, Теро 114 - Ђурић 4, Суки 55)
Четвртак:
Каљари - Модена 5:4 пеналима (4:4, 2:2)
(Конти 59пен, Лонго 90+3, 101, Фаријас 119 - Крањо 6а.г, Лупи 69, Граноће 98, 109); Пенали: Росетини, Фаријас, Жоао, Лонго, Муру (Каљари) - Скјавоне, Низето, Граноче, Марзорати (Модена)
Сампдорија - Бреша 2:0 (1:0)