Miha i Samp u 1/8-finala Kupa Italije

Kup Italije ne važi za jedno od najinteresantnijih takmičenja u Evropi, daleko od toga, ali je podario utakmicu kakvu svaki fudbalski sladokusac voli da pogleda. Fudbaleri Kaljarija uspeli su da se plasiraju u osminu finala tako što su se četiri puta vraćali u meč, 4:4 je bilo posle produžetaka, te na kraju posle 14 izvedenih penala savladali Modenu. Siniša Mihajlović je nastavio sa klupe sjajno da gura sa Sampdorijom pošto je otišao dalje pobedom nad Brešom 2:0.

Fudbal 05.12.2014 | 00:00

Siniša Mihajlović nastavio je da iznenađuje Italiju sa odličnim rezultatima na klupi Sampdorije pošto je njegov tim ovoga puta lako slavio protiv Breše, a prvi gol postignut je sa bele tačke nakon što je golman Arkari oborio Sansonea. Loptu je preuzeo Gabijadini koji je u 33. minutu doneo vođstvo domaćoj ekipi, a napustio je igru u 66. minutu, te je umesto njega ušao Luka Đorđević.

Potvrda još jednog uspeha stigla je u 58. minutu nakon što je jedan fudbaler prošao po levoj strani i lako se oslobodio svog čuvara, a onda poslužio Bergesija koji nije imao problem da zatrese mrežu.

Srpski internacionalac Nenad Krstičić odigrao je svih 90 minuta za Sampdoriju koja će imati težak ispit za četvrtfinale pošto igra protiv Intera.

Ludilo na Sardiniji počelo je autogolom čuvara mreže Kaljarija Kranja koji je u šestom minutu doneo prednost Modeni. Dugo nije bilo pogodaka i nije mirisalo na pravu fudbalsku feštu, ali je onda Konti u 59. minutu sa bele tačke doneo izjednačenje.

Lupi je u 68. minutu ponovo vratio prednost Modeni, ali je Longo u trećem minutu nadoknade pogodio za produžetak. Kako se igralo do tada, tako se i nastavilo, jer je Granoče u 98. minutu postavio 3:2, a drugim golom Longa u 101. minutu Kaljari je poravnao, treći put u utakmici.

Da to ne bude sve na ovoj utakmici potrudio se ponovo Granoče koji je sa 11 metara u 109. minutu doveo Modenu pred iznenađenje, a snove im je porušio Farijas u 119. minutu za 4:4 i početak serije penala.

Ponovo nije dobro krenulo Kaljariju, jer je Konte promašio prvi penal, Skjavone je sa druge strane pogodio, a išlo se sve do 3:3, a onda je usledila serija od tri promašaja, dva za Modenu i jedan za domaćina, a povratni niz od tri lopte u mreži ostavio je goste pred eliminiacijom, što se i dogodilo nakon promašaja Čioneka.

Sigurno da će Kaljariju u nastavku takmičenja značiti ova teško izvojevana pobeda, a za četvrtfinale boriće se protiv Parme.

Udineze - Ćezena 4:2 (2:2, 2:1)
(Alan 20, Fernandeš 44, Evanđelista 99, Tero 114 - Đurić 4, Suki 55)
Četvrtak:
Kaljari - Modena 5:4 penalima (4:4, 2:2)
(Konti 59pen, Longo 90+3, 101, Farijas 119 - Kranjo 6a.g, Lupi 69, Granoće 98, 109); Penali: Rosetini, Farijas, Žoao, Longo, Muru (Kaljari) - Skjavone, Nizeto, Granoče, Marzorati (Modena)
Sampdorija - Breša 2:0 (1:0)