ЕЛ: Вестерман бољи од Марковића, пораз и Албе!

Леов Лимож славио у тесној завршници против Уникахе- 67:64, Алба Саше Обрадовића поклекла је у самом финишу на гостовању прваку Европе Макабију- 89:95.

Кошарка 04.12.2014 | 22:20

Лимож је дошао до другог тријумфа у Евролиги и остао је у трци за топ 16 фазу пошто је у осмом колу савладао шпанску Уникаху- 67:64, а Стефан Марковић у шпанском и Лео Вестерман у француском тиму пружили су солидне партије. Саша Обрадовић је са својом Албом поклекао у самом финишу дуела против Макабија у Тел Авиву и поражен од шампиона Европе резултатом 95:89.

Најефикаснији у победничком табору био је Џамар Смит са 18 погодака, а пратио га је Жоао Батиста са четири мање. Лео Вестерман забележио је осам поена и три асистенције, али је плејмејкер Барселоне на позајмици у Француској погодио важну тројку у последњој четвртини којом је дао ветар у леђа својој екипи. Шпански тим је, с друге стране, предводио је Рајан Тулсон који је постигао 15 поена, док је Стефан Марковић био одличан са 11 погодака, шест скокова и три успешна додавања.

Шпанци су фуриозно одиграли прво полувреме у Француској и чинило се да ће се тим Ђоана Плазе прошетати до тријумфа у овој утакмици. Лимож је у првих 14 минута постигао само осам поена, док му је на другој страни велике проблем задавао Фран Васкез и на полувреме се отишло убедљивим вођством Уникахе- 34:21.

Французи су на прави начин оговорили у трећем кварталу који су у своју корист решили двоцифреном разликом (22:12) највише захваљујући Џамару Смиту и Жоау Батисти, али је шпански састав задржао какву-такву предност пред одлучујући период игре (46:43). Стефан Марковић одиграо је бриљантно финиш меча, али је француски тим био одличан у шуту за три поена чему је допринео и Лео Вестерман, па је Лимож у тесној завршници ипак успео да дође до друге победе у Евролиги- 67:64.

Једини француски представник у елитном такмичењу сада има две победе и шест пораза, али ће остати на зачељу табеле групе Б, док Уникаха остаје на четири победе након осам кола и заузима другу позицију.

У првом полувремену дуела у Тел Авиву виђене су две потпуно различите четвртине. Макаби је у првих 10 минута био бољи и дошао је до опипљивије предности поенима Брајана Рендла и Девина Смита (25:19), да би екипа Саше Обрадовића узвратила још јаче. Џамел Меклин се у потпуности разиграо што је дало крила Немцима који добијају други квартал двоцифреном разликом и одлазе на одмор са плус четири- 46:42.

Међутим, Понос Израела није тек тако смео да дозволи други узастопни евролигашки пораз у својој Нокиа арена и после треће деонице предност поново била на њиховој страни- 68:63. Неизвесност није отклоњена све до неколико минута пред крај када до тада неприметни Џереми Парго погађа две тројке и прелама дуел у корис Израелаца- 95:89.

Макаби је дошао до петог тријумфа након осам утакмица и након пораза Уникахе избио је на друго место групе Б, а Алба остаје на три победе и држи четврту позицију.