EL: Vesterman bolji od Markovića, poraz i Albe!

Leov Limož slavio u tesnoj završnici protiv Unikahe- 67:64, Alba Saše Obradovića poklekla je u samom finišu na gostovanju prvaku Evrope Makabiju- 89:95.

Košarka 04.12.2014 | 22:20

Limož je došao do drugog trijumfa u Evroligi i ostao je u trci za top 16 fazu pošto je u osmom kolu savladao špansku Unikahu- 67:64, a Stefan Marković u španskom i Leo Vesterman u francuskom timu pružili su solidne partije. Saša Obradović je sa svojom Albom poklekao u samom finišu duela protiv Makabija u Tel Avivu i poražen od šampiona Evrope rezultatom 95:89.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Džamar Smit sa 18 pogodaka, a pratio ga je Žoao Batista sa četiri manje. Leo Vesterman zabeležio je osam poena i tri asistencije, ali je plejmejker Barselone na pozajmici u Francuskoj pogodio važnu trojku u poslednjoj četvrtini kojom je dao vetar u leđa svojoj ekipi. Španski tim je, s druge strane, predvodio je Rajan Tulson koji je postigao 15 poena, dok je Stefan Marković bio odličan sa 11 pogodaka, šest skokova i tri uspešna dodavanja.

Španci su furiozno odigrali prvo poluvreme u Francuskoj i činilo se da će se tim Đoana Plaze prošetati do trijumfa u ovoj utakmici. Limož je u prvih 14 minuta postigao samo osam poena, dok mu je na drugoj strani velike problem zadavao Fran Vaskez i na poluvreme se otišlo ubedljivim vođstvom Unikahe- 34:21.

Francuzi su na pravi način ogovorili u trećem kvartalu koji su u svoju korist rešili dvocifrenom razlikom (22:12) najviše zahvaljujući Džamaru Smitu i Žoau Batisti, ali je španski sastav zadržao kakvu-takvu prednost pred odlučujući period igre (46:43). Stefan Marković odigrao je briljantno finiš meča, ali je francuski tim bio odličan u šutu za tri poena čemu je doprineo i Leo Vesterman, pa je Limož u tesnoj završnici ipak uspeo da dođe do druge pobede u Evroligi- 67:64.

Jedini francuski predstavnik u elitnom takmičenju sada ima dve pobede i šest poraza, ali će ostati na začelju tabele grupe B, dok Unikaha ostaje na četiri pobede nakon osam kola i zauzima drugu poziciju.

U prvom poluvremenu duela u Tel Avivu viđene su dve potpuno različite četvrtine. Makabi je u prvih 10 minuta bio bolji i došao je do opipljivije prednosti poenima Brajana Rendla i Devina Smita (25:19), da bi ekipa Saše Obradovića uzvratila još jače. Džamel Meklin se u potpunosti razigrao što je dalo krila Nemcima koji dobijaju drugi kvartal dvocifrenom razlikom i odlaze na odmor sa plus četiri- 46:42.

Međutim, Ponos Izraela nije tek tako smeo da dozvoli drugi uzastopni evroligaški poraz u svojoj Nokia arena i posle treće deonice prednost ponovo bila na njihovoj strani- 68:63. Neizvesnost nije otklonjena sve do nekoliko minuta pred kraj kada do tada neprimetni Džeremi Pargo pogađa dve trojke i prelama duel u koris Izraelaca- 95:89.

Makabi je došao do petog trijumfa nakon osam utakmica i nakon poraza Unikahe izbio je na drugo mesto grupe B, a Alba ostaje na tri pobede i drži četvrtu poziciju.