Какав меч у Купу ИТА: Каљари - Модена 5:4!

Куп Италије не важи за једно од најинтересантнијих такмичења у Европи, далеко од тога, али је подарио утакмицу какву сваки фудбалски сладокусац воли да погледа. Фудбалери Каљарија успели су да се пласирају у осмину финала тако што су се четири пута враћали у меч, 4:4 је било после продужетака, те на крају после 14 изведених пенала савладали Модену.

Фудбал 04.12.2014 | 21:40

Лудило на Сардинији почело је аутоголом чувара мреже Каљарија Крања који је у шестом минуту донео предност Модени. Дуго није било погодака и није мирисало на праву фудбалску фешту, али је онда Конти у 59. минуту са беле тачке донео изједначење.

Лупи је у 68. минуту поново вратио предност Модени, али је Лонго у трећем минуту надокнаде погодио за продужетак. Како се играло до тада, тако се и наставило, јер је Граноче у 98. минуту поставио 3:2, а другим голом Лонга у 101. минуту Каљари је поравнао, трећи пут у утакмици.

Да то не буде све на овој утакмици потрудио се поново Граноче који је са 11 метара у 109. минуту довео Модену пред изненађење, а снове им је порушио Фаријас у 119. минуту за 4:4 и почетак серије пенала.

Поново није добро кренуло Каљарију, јер је Конте промашио први пенал, Скјавоне је са друге стране погодио, а ишло се све до 3:3, а онда је уследила серија од три промашаја, два за Модену и један за домаћина, а повратни низ од три лопте у мрежи оставио је госте пред елиминиацијом, што се и догодило након промашаја Чионека.

Сигурно да ће Каљарију у наставку такмичења значити ова тешко извојевана победа, а за четвртфинале бориће се против Парме.

Удинезе - Ћезена 4:2 (2:2, 2:1)
(Алан 20, Фернандеш 44, Еванђелиста 99, Теро 114 - Ђурић 4, Суки 55)

Четвртак:
Каљари - Модена 5:4 пеналима (4:4, 2:2)
(Конти 59пен, Лонго 90+3, 101, Фаријас 119 - Крањо 6а.г, Лупи 69, Граноће 98, 109); Пенали: Росетини, Фаријас, Жоао, Лонго, Муру (Каљари) - Скјавоне, Низето, Граноче, Марзорати (Модена)

21:00 Сампдорија - Бреша