Kakav meč u Kupu ITA: Kaljari - Modena 5:4!

Kup Italije ne važi za jedno od najinteresantnijih takmičenja u Evropi, daleko od toga, ali je podario utakmicu kakvu svaki fudbalski sladokusac voli da pogleda. Fudbaleri Kaljarija uspeli su da se plasiraju u osminu finala tako što su se četiri puta vraćali u meč, 4:4 je bilo posle produžetaka, te na kraju posle 14 izvedenih penala savladali Modenu.

Fudbal 04.12.2014 | 21:40

Ludilo na Sardiniji počelo je autogolom čuvara mreže Kaljarija Kranja koji je u šestom minutu doneo prednost Modeni. Dugo nije bilo pogodaka i nije mirisalo na pravu fudbalsku feštu, ali je onda Konti u 59. minutu sa bele tačke doneo izjednačenje.

Lupi je u 68. minutu ponovo vratio prednost Modeni, ali je Longo u trećem minutu nadoknade pogodio za produžetak. Kako se igralo do tada, tako se i nastavilo, jer je Granoče u 98. minutu postavio 3:2, a drugim golom Longa u 101. minutu Kaljari je poravnao, treći put u utakmici.

Da to ne bude sve na ovoj utakmici potrudio se ponovo Granoče koji je sa 11 metara u 109. minutu doveo Modenu pred iznenađenje, a snove im je porušio Farijas u 119. minutu za 4:4 i početak serije penala.

Ponovo nije dobro krenulo Kaljariju, jer je Konte promašio prvi penal, Skjavone je sa druge strane pogodio, a išlo se sve do 3:3, a onda je usledila serija od tri promašaja, dva za Modenu i jedan za domaćina, a povratni niz od tri lopte u mreži ostavio je goste pred eliminiacijom, što se i dogodilo nakon promašaja Čioneka.

Sigurno da će Kaljariju u nastavku takmičenja značiti ova teško izvojevana pobeda, a za četvrtfinale boriće se protiv Parme.

Udineze - Ćezena 4:2 (2:2, 2:1)
(Alan 20, Fernandeš 44, Evanđelista 99, Tero 114 - Đurić 4, Suki 55)

Četvrtak:
Kaljari - Modena 5:4 penalima (4:4, 2:2)
(Konti 59pen, Longo 90+3, 101, Farijas 119 - Kranjo 6a.g, Lupi 69, Granoće 98, 109); Penali: Rosetini, Farijas, Žoao, Longo, Muru (Kaljari) - Skjavone, Nizeto, Granoče, Marzorati (Modena)

21:00 Sampdorija - Breša