РУС: Спартаку једва бод, Динамо славио

Голом Хубочана московски великан славио са 1:0 против Мордовије.

Фудбал 04.12.2014 | 20:40

Иако је тек половина шампионата у Русији московски Спартак може полако да се опрашта од борбе за титулу! Након пораза у прошлом колу у Локомотиве у дербију, екипа Мурата Јакина одиграла је само 1:1 на свом терену против слабашног Ростова, па након 16. кола има чак 12 бодова мање од лидера Зенита.

Мучио се Спартак од првог минута тако да се може рећи да и није заслужио више од једног бода. Ростов је дошао до изненађујуће предности у 71. минуту поготком Торбинског, а после одличне акције и неколико додавања. Домаћин се брзо вратио у меч, пошто је Глушаков изједначио након само четири минута игре, међутим, то је било све од изабраника Мурата Јакина.

Црвено-бели су нападали у преосталих петнаестак минута, али Ростов је све издржао и кући заслужено однео бод.

У првом данашњем мечу други московски великан - Динамо, много је боље прошао на гостовању неугодној Мордовији. Снегом прекривен терен у значајној мери је онемогућио играче да покажу све што знају. Ипак, у таквим условима гости су се мого боље снашли и након корнера у 36. минуту стигли до велика три бода која су их подигла до четврте позиције.

Гол одлуке постигао је штопер Динама Хубочан.

У тиму Мордовије свих 90 минута одиграли су српски интернационалци Марко Ломић и Милан Перендија.