RUS: Spartaku jedva bod, Dinamo slavio

Golom Hubočana moskovski velikan slavio sa 1:0 protiv Mordovije.

Fudbal 04.12.2014 | 20:40

Iako je tek polovina šampionata u Rusiji moskovski Spartak može polako da se oprašta od borbe za titulu! Nakon poraza u prošlom kolu u Lokomotive u derbiju, ekipa Murata Jakina odigrala je samo 1:1 na svom terenu protiv slabašnog Rostova, pa nakon 16. kola ima čak 12 bodova manje od lidera Zenita.

Mučio se Spartak od prvog minuta tako da se može reći da i nije zaslužio više od jednog boda. Rostov je došao do iznenađujuće prednosti u 71. minutu pogotkom Torbinskog, a posle odlične akcije i nekoliko dodavanja. Domaćin se brzo vratio u meč, pošto je Glušakov izjednačio nakon samo četiri minuta igre, međutim, to je bilo sve od izabranika Murata Jakina.

Crveno-beli su napadali u preostalih petnaestak minuta, ali Rostov je sve izdržao i kući zasluženo odneo bod.

U prvom današnjem meču drugi moskovski velikan - Dinamo, mnogo je bolje prošao na gostovanju neugodnoj Mordoviji. Snegom prekriven teren u značajnoj meri je onemogućio igrače da pokažu sve što znaju. Ipak, u takvim uslovima gosti su se mogo bolje snašli i nakon kornera u 36. minutu stigli do velika tri boda koja su ih podigla do četvrte pozicije.

Gol odluke postigao je štoper Dinama Hubočan.

U timu Mordovije svih 90 minuta odigrali su srpski internacionalci Marko Lomić i Milan Perendija.