КК: Барса лагано, Кордоба за пораз Кордобе!

Фудбалери Севиље декласирали су Сабадељ са 5:1, укупно 11:2 и пласирали се у осмину финала Купа краља, а Атлетико је победом над Хоспиталетом у гостима са 0:3 направио огроман корак ка истој фази најмасовнијег шпанског такмичења. Исто је учинила и Барселона која је лако изашла на крај са Уеском, такође на гостовању - 0:4.

Фудбал 04.12.2014 | 12:40

Луис Енрике је извео резервну поставу, а играчи са мањом минутажом у досадашњем делу сезоне на прави начин су одменили главне адуте и оправдали улогу фаворита.

За вођство Барселоне побринуо се Иван Ракитић у уводним тренуцима фантастично изведеним слободњаком са готово 30 метара, а нови пројектил из даљине, у режији маестра Андреса Инијеста удвостручио је предност у 16. минуту.

Педро је у самом финишу полувремена повисио на 0:3 ударцем искоса са леве стране у ближи угао, да би убедљиву победу Барсе над Уеском оверио Рафиња у другом полувремену, па ће реванш на Ноу Кампу бити само формалност.

Мирослав Ђукић никако да се радује на клупи Кордобе, која је поражена на гостовању Гранади са 1:0, а стрелац јединог гола био је колумбијски нападач који се зове управо Андрес Кордоба.

Севиља је већ у првом мечу одиграном на гостовању Сабадељу са 6:1 завршила сав посао, али се није опустила, већ је на "Санчез Писхуану" приредила петарду својим навијачима.

Гости су чак и повели из пенала у 22. минуту чиме као да су само наљутили "бербере", па је Гамеиро до полувремена изједначио, а Иаго Аспас експресим хет-триком за четири минута отклонио све дилеме, док је у самом финишу Деулофеу ставио тачку на убедљив тријумф.

Атлетико се мучио против Хоспиталета до 67. минута када је Антоан Гризман довео Мадриђане у вођство. Габи је из пенала удвостручио предност, а Родригез у судијској надокнади ставио тачку и омогућио "јорганџијама" лак посао у реваншу.

Депортиво и Малага су ремизирали 1:1 у Ла Коруњи, па ће реванш у Андалузији одлучити ко ће у осмину финала.