KK: Barsa lagano, Kordoba za poraz Kordobe!

Fudbaleri Sevilje deklasirali su Sabadelj sa 5:1, ukupno 11:2 i plasirali se u osminu finala Kupa kralja, a Atletiko je pobedom nad Hospitaletom u gostima sa 0:3 napravio ogroman korak ka istoj fazi najmasovnijeg španskog takmičenja. Isto je učinila i Barselona koja je lako izašla na kraj sa Ueskom, takođe na gostovanju - 0:4.

Fudbal 04.12.2014 | 12:40

Luis Enrike je izveo rezervnu postavu, a igrači sa manjom minutažom u dosadašnjem delu sezone na pravi način su odmenili glavne adute i opravdali ulogu favorita.

Za vođstvo Barselone pobrinuo se Ivan Rakitić u uvodnim trenucima fantastično izvedenim slobodnjakom sa gotovo 30 metara, a novi projektil iz daljine, u režiji maestra Andresa Inijesta udvostručio je prednost u 16. minutu.

Pedro je u samom finišu poluvremena povisio na 0:3 udarcem iskosa sa leve strane u bliži ugao, da bi ubedljivu pobedu Barse nad Ueskom overio Rafinja u drugom poluvremenu, pa će revanš na Nou Kampu biti samo formalnost.

Miroslav Đukić nikako da se raduje na klupi Kordobe, koja je poražena na gostovanju Granadi sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je kolumbijski napadač koji se zove upravo Andres Kordoba.

Sevilja je već u prvom meču odigranom na gostovanju Sabadelju sa 6:1 završila sav posao, ali se nije opustila, već je na "Sančez Pishuanu" priredila petardu svojim navijačima.

Gosti su čak i poveli iz penala u 22. minutu čime kao da su samo naljutili "berbere", pa je Gameiro do poluvremena izjednačio, a Iago Aspas ekspresim het-trikom za četiri minuta otklonio sve dileme, dok je u samom finišu Deulofeu stavio tačku na ubedljiv trijumf.

Atletiko se mučio protiv Hospitaleta do 67. minuta kada je Antoan Grizman doveo Madriđane u vođstvo. Gabi je iz penala udvostručio prednost, a Rodrigez u sudijskoj nadoknadi stavio tačku i omogućio "jorgandžijama" lak posao u revanšu.

Deportivo i Malaga su remizirali 1:1 u La Korunji, pa će revanš u Andaluziji odlučiti ko će u osminu finala.