ОМ остаје лидер, ПСЖ-у само бод у Лилу!

Парижани имали вођство после гола Каванија, а онда је на сцену ступио италијански чувар мреже и "осигурао" бод Лилу.

Фудбал 03.12.2014 | 23:30

Пари Сен Жермен освојио је само бод на гостовању Лилу (1:1) у 16. колу француске Лиге 1 и пропустио прилику да се врати на лидерску позицију која сада опет припада великом ривалу са југа, Олимпику из Марсеља.

Екипа Лила успела је да прекине низ Светаца од девет победа у свим такмичењима, али не и своју црну серију од 11 мечева без тријумфа.

Последњи пут Лил је тријумфовао 27. септембра код куће против Бастије, а вечерашњим ремијем остао је у опасној зони, односно на 15. позицији на табели.

Имаће Парижани за чим да жале, пошто су водили, а онда практично поклонили гол, па и бод ривалу са северо-истока земље.

Свеци су повели у 29. минуту када је Лукас прошао тројицу играча, послао пас ка Езекијелу Лавецију, а овај пронашао Каванија који је рутински погодио тамо где је потребно.

Ипак, да ту не буде крај узбуђењима, а и осмесима, потрудио се голман ПСЖ-а Салваторе Сиригу који је у 42. минуту, после корнера са десне стране лопту успео да боксује право у сопствену мрежу.

Одличну прилику за нови гол и вођство Парижана пропустио је Бразилац Лукас у 50. минуту, а пар минута касније голман Енијама „скинуо“ је прилику Каванију.

Играло се отворено на обе стране и у наставку утакмице у Лилу који је претио преко Рија Мавубе, док су Кавани и Лукас и даље били задужени за тестирање рефлекса Енијами. Све је, међутим, остало на томе, јер се мреже више нису тресле.

ЛИГА 1 - 16. коло:

Бастија – Евијан 1:2 (1:0)