OM ostaje lider, PSŽ-u samo bod u Lilu!

Parižani imali vođstvo posle gola Kavanija, a onda je na scenu stupio italijanski čuvar mreže i "osigurao" bod Lilu.

Fudbal 03.12.2014 | 23:30

Pari Sen Žermen osvojio je samo bod na gostovanju Lilu (1:1) u 16. kolu francuske Lige 1 i propustio priliku da se vrati na lidersku poziciju koja sada opet pripada velikom rivalu sa juga, Olimpiku iz Marselja.

Ekipa Lila uspela je da prekine niz Svetaca od devet pobeda u svim takmičenjima, ali ne i svoju crnu seriju od 11 mečeva bez trijumfa.

Poslednji put Lil je trijumfovao 27. septembra kod kuće protiv Bastije, a večerašnjim remijem ostao je u opasnoj zoni, odnosno na 15. poziciji na tabeli.

Imaće Parižani za čim da žale, pošto su vodili, a onda praktično poklonili gol, pa i bod rivalu sa severo-istoka zemlje.

Sveci su poveli u 29. minutu kada je Lukas prošao trojicu igrača, poslao pas ka Ezekijelu Laveciju, a ovaj pronašao Kavanija koji je rutinski pogodio tamo gde je potrebno.

Ipak, da tu ne bude kraj uzbuđenjima, a i osmesima, potrudio se golman PSŽ-a Salvatore Sirigu koji je u 42. minutu, posle kornera sa desne strane loptu uspeo da boksuje pravo u sopstvenu mrežu.

Odličnu priliku za novi gol i vođstvo Parižana propustio je Brazilac Lukas u 50. minutu, a par minuta kasnije golman Enijama „skinuo“ je priliku Kavaniju.

Igralo se otvoreno na obe strane i u nastavku utakmice u Lilu koji je pretio preko Rija Mavube, dok su Kavani i Lukas i dalje bili zaduženi za testiranje refleksa Enijami. Sve je, međutim, ostalo na tome, jer se mreže više nisu tresle.

LIGA 1 - 16. kolo:

Bastija – Evijan 1:2 (1:0)