Какав меч: Олимпијакос - ПАОК 1:2!

Солунци савладали Олимпијакос у гостима, па сада имају пет бодова предности на водећој позицији грчке Суперлиге.

Фудбал 03.12.2014 | 21:20

Као и увек, велики дерби грчког првенства донео је много узбуђења.

Олимпијакос и ПАОК састали су се у одложеној утакмици 6. кола, а после укупно 11 одиграних рунди црно-бели из Солуна имају пет бодова више од ривала из Пиреја.

Гости су славили 2:1, тако да ће у наставку шампионата играчи Олимпијакоса морати добро да се помуче да би освојили пету узастопну титулу.

Прву победу за ПАОК у Атини, још од маја 2010, обезбедили су Стефанос Атанасиадис и Фернадно Переира головима у 43. и 49. минуту, док је једини погодак за црвено-беле постигао Давид Фустер у надокнади првог полувремена.

Шпанац је учинио то на фантастичан начин, волеј ударцем са ивице казненог, а прелеп је био и погодак Переире.

Наравно, и овај 141. дуел црвено-белих из Пиреја и црно-белих из Солуна није протекао без инцидената. Навијачи Олимпијакоса гађали су бакљама гостујуће играче чим су изашли на загревање, а по завршетку меча њих неколико утрчало је на терен у намери да нападне фудбалере, али је полиција брзо реаговала.

Потенцијални репрезентативац Србије и бивши везиста Црвене звезде и Андерлехта, Лука Миливојевић, одиграо је цео меч у тиму Олимпијакоса.