Kakav meč: Olimpijakos - PAOK 1:2!

Solunci savladali Olimpijakos u gostima, pa sada imaju pet bodova prednosti na vodećoj poziciji grčke Superlige.

Fudbal 03.12.2014 | 21:20

Kao i uvek, veliki derbi grčkog prvenstva doneo je mnogo uzbuđenja.

Olimpijakos i PAOK sastali su se u odloženoj utakmici 6. kola, a posle ukupno 11 odigranih rundi crno-beli iz Soluna imaju pet bodova više od rivala iz Pireja.

Gosti su slavili 2:1, tako da će u nastavku šampionata igrači Olimpijakosa morati dobro da se pomuče da bi osvojili petu uzastopnu titulu.

Prvu pobedu za PAOK u Atini, još od maja 2010, obezbedili su Stefanos Atanasiadis i Fernadno Pereira golovima u 43. i 49. minutu, dok je jedini pogodak za crveno-bele postigao David Fuster u nadoknadi prvog poluvremena.

Španac je učinio to na fantastičan način, volej udarcem sa ivice kaznenog, a prelep je bio i pogodak Pereire.

Naravno, i ovaj 141. duel crveno-belih iz Pireja i crno-belih iz Soluna nije protekao bez incidenata. Navijači Olimpijakosa gađali su bakljama gostujuće igrače čim su izašli na zagrevanje, a po završetku meča njih nekoliko utrčalo je na teren u nameri da napadne fudbalere, ali je policija brzo reagovala.

Potencijalni reprezentativac Srbije i bivši vezista Crvene zvezde i Anderlehta, Luka Milivojević, odigrao je ceo meč u timu Olimpijakosa.