БЛ: За крај кола пораз двије Борусије!

Од када је Кристоф Крамер постигао аутогол са пола терена, до тада непоражена Борусија Менхенгладбах бележи само - поразе! А шта све може да се догоди за 553 дана? Много тога. Лошег...

Фудбал 01.12.2014 | 13:45

Борусија Менхенгладбах стигла је на стадиона имењака из Дортмунда као један од два непоражена тима у Бундеслиги, у том тренутку, са пет победа и пет ремија у првих десет кола.

Испоставило се да је тај буран реми две Борусије на "Вестфалену" решио фудбалер гостујућег тима Кристоф Крамер, невероватним аутоголом са половине терена за 1:0 у корист жуто-црних.

Од тада, зелено-црни бележе само поразе!

Трећи у низу, Борусија Менхенгладбах доживела је овог поподнева у Волфсбургу, тако да "вукови" сезону настављају као једини "конкурент" Бајерну за титулу првака Немачке. Једини гол на мечу постигао је млади штопер Робин Кнош у 12. минуту: Волфсбург - Борусија 1:0 (1:0).

Био је то чак седми гол "вукова" у првих 15 минута ове сезоне, по чему су бољи чак и од неприкосновеног Бајерна.

Волфсбург се тако против директног конкурента за врх табеле опоравио од два узастопна пораза у року од седам дана. На осам победа зелених у Бундеслиги и Лиги Европе, екипа се надовезала са поразом у Гелзенкирхену од Шалкеа (3:2) и код куће од Евертона (0:2).

Прошло је тачно 553 дана од када је Борусија Дортмунд играла финале Лиге шампиона у Лондону, против Бајерна из Минхена, до када је званично постала последњепласирани тим Бундеслиге.

Није ово први пут да су жуто-црни на зачељу ове сезоне, али јесте први пут да су ту остали и по завршетку комплетног кола, у овом случају 13.

Екипа Јиргена Клопа није имала среће ни овог пута, резултат од 2:0 у корист Ајнтрахта у Франфурту не говори у корист догађаја на терену, али то ће поново бити слаба утеха за екипу у којој наступају наши Невен Суботић и Милош Јојић.

Први је играо 90 минута, други није ушао са клупе, а Борусија ће наредно коло дочекати као "фењераш" Бундеслиге са бодом мање од Фрајбурга, Штутгарта и Хамбурга. Вердер има два више, а Херта три.

Живот је, као у песми Момчила Бајагића Бајаге, некад жут, некад сив (читај: црн).

Почело је и завршило се катастрофално за Клопов тим, све остало припало је њему у тактичком рату са такође сјајним тренером, Томасом Шафом. Али фудбал је суров...

Ајнтрахт је повео из прве акције на утакмици, у 5. минуту, преко Александера Мејера, после чега је Шинђи Кагава повеза са голом Хенрика Мхитарјана, а Феликс Вајдвалд му одбранио зицер.

Играо се 24. минут, када је Пјер-Емерик Обамејанг био изблокиран у изгледној шанси за гол, а у наставку акције Кевин Гроскројц погодио стативу, да би у 37. минуту из игре морао да изађе Лукас Пишчек због повреде коју је задобио у међувремену. Заменио га је Адријан Рамос, играч који ће до краја меча имати три шансе за гол.

У 51. минуту, Вајдвалд је скинуо зицер и Рамосу, потом је десетак минута Обамејанг радио све и свашта на терену, али без завршног ударца, да би у 70. минуту дефанзивац Ајнтрахта Бастијан Окзипка бриљантно реаговао и спречио сигуран погодак Рамоса за 1:1.

И тек тада, у периоду потпуне доминације црно-жутих, црвено-црни створили су праву шансу и - искористили је. Учинио је то Харис Сеферовић, Швајцарац босанског порекла, који је у 78. минуту казнио смушену ракцију одбране гостујућег састава.

После 13 кола, Дортмунд има скор 3-2-8 и само 11 бодова. Срећа по њих, па у Бундеслиги ове сезоне има још много неубедљивих тимова, па тако десетопласирани Мајнц и даље има само пет бодова више од Борусије.