BL: Za kraj kola poraz dvije Borusije!

Od kada je Kristof Kramer postigao autogol sa pola terena, do tada neporažena Borusija Menhengladbah beleži samo - poraze! A šta sve može da se dogodi za 553 dana? Mnogo toga. Lošeg...

Fudbal 01.12.2014 | 13:45

Borusija Menhengladbah stigla je na stadiona imenjaka iz Dortmunda kao jedan od dva neporažena tima u Bundesligi, u tom trenutku, sa pet pobeda i pet remija u prvih deset kola.

Ispostavilo se da je taj buran remi dve Borusije na "Vestfalenu" rešio fudbaler gostujućeg tima Kristof Kramer, neverovatnim autogolom sa polovine terena za 1:0 u korist žuto-crnih.

Od tada, zeleno-crni beleže samo poraze!

Treći u nizu, Borusija Menhengladbah doživela je ovog popodneva u Volfsburgu, tako da "vukovi" sezonu nastavljaju kao jedini "konkurent" Bajernu za titulu prvaka Nemačke. Jedini gol na meču postigao je mladi štoper Robin Knoš u 12. minutu: Volfsburg - Borusija 1:0 (1:0).

Bio je to čak sedmi gol "vukova" u prvih 15 minuta ove sezone, po čemu su bolji čak i od neprikosnovenog Bajerna.

Volfsburg se tako protiv direktnog konkurenta za vrh tabele oporavio od dva uzastopna poraza u roku od sedam dana. Na osam pobeda zelenih u Bundesligi i Ligi Evrope, ekipa se nadovezala sa porazom u Gelzenkirhenu od Šalkea (3:2) i kod kuće od Evertona (0:2).

Prošlo je tačno 553 dana od kada je Borusija Dortmund igrala finale Lige šampiona u Londonu, protiv Bajerna iz Minhena, do kada je zvanično postala poslednjeplasirani tim Bundeslige.

Nije ovo prvi put da su žuto-crni na začelju ove sezone, ali jeste prvi put da su tu ostali i po završetku kompletnog kola, u ovom slučaju 13.

Ekipa Jirgena Klopa nije imala sreće ni ovog puta, rezultat od 2:0 u korist Ajntrahta u Franfurtu ne govori u korist događaja na terenu, ali to će ponovo biti slaba uteha za ekipu u kojoj nastupaju naši Neven Subotić i Miloš Jojić.

Prvi je igrao 90 minuta, drugi nije ušao sa klupe, a Borusija će naredno kolo dočekati kao "fenjeraš" Bundeslige sa bodom manje od Frajburga, Štutgarta i Hamburga. Verder ima dva više, a Herta tri.

Život je, kao u pesmi Momčila Bajagića Bajage, nekad žut, nekad siv (čitaj: crn).

Počelo je i završilo se katastrofalno za Klopov tim, sve ostalo pripalo je njemu u taktičkom ratu sa takođe sjajnim trenerom, Tomasom Šafom. Ali fudbal je surov...

Ajntraht je poveo iz prve akcije na utakmici, u 5. minutu, preko Aleksandera Mejera, posle čega je Šinđi Kagava poveza sa golom Henrika Mhitarjana, a Feliks Vajdvald mu odbranio zicer.

Igrao se 24. minut, kada je Pjer-Emerik Obamejang bio izblokiran u izglednoj šansi za gol, a u nastavku akcije Kevin Groskrojc pogodio stativu, da bi u 37. minutu iz igre morao da izađe Lukas Pišček zbog povrede koju je zadobio u međuvremenu. Zamenio ga je Adrijan Ramos, igrač koji će do kraja meča imati tri šanse za gol.

U 51. minutu, Vajdvald je skinuo zicer i Ramosu, potom je desetak minuta Obamejang radio sve i svašta na terenu, ali bez završnog udarca, da bi u 70. minutu defanzivac Ajntrahta Bastijan Okzipka briljantno reagovao i sprečio siguran pogodak Ramosa za 1:1.

I tek tada, u periodu potpune dominacije crno-žutih, crveno-crni stvorili su pravu šansu i - iskoristili je. Učinio je to Haris Seferović, Švajcarac bosanskog porekla, koji je u 78. minutu kaznio smušenu rakciju odbrane gostujućeg sastava.

Posle 13 kola, Dortmund ima skor 3-2-8 i samo 11 bodova. Sreća po njih, pa u Bundesligi ove sezone ima još mnogo neubedljivih timova, pa tako desetoplasirani Majnc i dalje ima samo pet bodova više od Borusije.