ПЛ: Сити гази и са 10 на терену, славили и ''Пијевци''!

"Грађани" ефикаснији после искључења Мангале, него пре тога. Победом на стадиону Сент Мерис преузели су друго место. "Певци" победили Евертон после два узастопна пораза код куће и ухватили прикључак са тимовима из врха табеле.

Фудбал 01.12.2014 | 13:30

Саутемптон, српског репрезентативца Душана Тадића, после дужег времена није први пратилац водећег Челсија.

"Свеци" су на свом стадиону поражени од Манчестер ситија 0:3 (0:0), мада су од 74. минута и резултата 0:1 имали играча више!

Челси после 13. кола води са 33 бода, Сити има 27, Саутемптон 26, а Манчестер јунајтед на четвртој позицији 22.

Саутемптон је превише лако примио сва три гола. На претходних 12 утакмица капитулирао је само шест пута, а у недељу три пута за полувреме.

Јаја Туре у 51. минуту је завршио дугу акцију оштрим, приземним ударцем са 18 метара. Голман Фрејзер Форстер био је маркиран и није могао ништа да уради.

Неизвесна утакмица "преломљена" је другим жутим картоном Елијаквима Мангале, након грешке Туреа и рушења Шејна Лонга, али не у правцу у коме се могло очекивати - Саутемптон је свим силама кренуо у напад и оставио много простора на својој половини.

"Грађани" су тај простор искористили маниром озбиљног европског тима.

Френк Лампард у 80. минуту је са ивице казненог простора сместио лопту у сам доњи десни угао, а Гаел Клиши у 88. поставио коначан резултат из контре "2 на 1" са Серхиом Агуером.

Претходно је Аргентинац имао "зицер" за 3:0, али га је Форстер сачекао у казненом простору и прозрео у намери да га обиђе.

Саутемптон ће и у наредна два кола бити на озбиљним тестовима - гостоваће Арсеналу и дочекати Манчестер јунајтед.

Ситију пре одлучујуће утакмице у Лиги шампиона, против Роме у Риму, предстоје гостовање Сандерленду и меч против Евертона на Етихаду.

Фудбалери Тотенхема четири кола заредом су играли 1:2 - као домаћини су изгубили од Њукасла и Стоука, а онда против Астон Виле и Хала надокнађивали пропуштено.

У недељу поподне против Евертона су "променили плочу".

Гости су повели сјајним поготком Кевина Мираљаса у 15. минуту, али је Кристијан Ериксен убрзо изједначио, пошто је најприсебније реаговао на "одбитак" након покушаја Харија Кејна и интервенције Тима Хауарда.

Док су се гледаоци спремали за посету шанковима испод трибина Вајт Харт Лејна у полувремену, Роберто Солдадо је одлично истрчао по десном боку и шутем искоса поставио коначан резултат - 2:1!

Тотенхем је тиме сустигао великог ривала Арсенал, са којим дели шесту и седму позицију.