PL: Siti gazi i sa 10 na terenu, slavili i ''Pijevci''!

"Građani" efikasniji posle isključenja Mangale, nego pre toga. Pobedom na stadionu Sent Meris preuzeli su drugo mesto. "Pevci" pobedili Everton posle dva uzastopna poraza kod kuće i uhvatili priključak sa timovima iz vrha tabele.

Fudbal 01.12.2014 | 13:30

Sautempton, srpskog reprezentativca Dušana Tadića, posle dužeg vremena nije prvi pratilac vodećeg Čelsija.

"Sveci" su na svom stadionu poraženi od Mančester sitija 0:3 (0:0), mada su od 74. minuta i rezultata 0:1 imali igrača više!

Čelsi posle 13. kola vodi sa 33 boda, Siti ima 27, Sautempton 26, a Mančester junajted na četvrtoj poziciji 22.

Sautempton je previše lako primio sva tri gola. Na prethodnih 12 utakmica kapitulirao je samo šest puta, a u nedelju tri puta za poluvreme.

Jaja Ture u 51. minutu je završio dugu akciju oštrim, prizemnim udarcem sa 18 metara. Golman Frejzer Forster bio je markiran i nije mogao ništa da uradi.

Neizvesna utakmica "prelomljena" je drugim žutim kartonom Elijakvima Mangale, nakon greške Turea i rušenja Šejna Longa, ali ne u pravcu u kome se moglo očekivati - Sautempton je svim silama krenuo u napad i ostavio mnogo prostora na svojoj polovini.

"Građani" su taj prostor iskoristili manirom ozbiljnog evropskog tima.

Frenk Lampard u 80. minutu je sa ivice kaznenog prostora smestio loptu u sam donji desni ugao, a Gael Kliši u 88. postavio konačan rezultat iz kontre "2 na 1" sa Serhiom Aguerom.

Prethodno je Argentinac imao "zicer" za 3:0, ali ga je Forster sačekao u kaznenom prostoru i prozreo u nameri da ga obiđe.

Sautempton će i u naredna dva kola biti na ozbiljnim testovima - gostovaće Arsenalu i dočekati Mančester junajted.

Sitiju pre odlučujuće utakmice u Ligi šampiona, protiv Rome u Rimu, predstoje gostovanje Sanderlendu i meč protiv Evertona na Etihadu.

Fudbaleri Totenhema četiri kola zaredom su igrali 1:2 - kao domaćini su izgubili od Njukasla i Stouka, a onda protiv Aston Vile i Hala nadoknađivali propušteno.

U nedelju popodne protiv Evertona su "promenili ploču".

Gosti su poveli sjajnim pogotkom Kevina Miraljasa u 15. minutu, ali je Kristijan Eriksen ubrzo izjednačio, pošto je najprisebnije reagovao na "odbitak" nakon pokušaja Harija Kejna i intervencije Tima Hauarda.

Dok su se gledaoci spremali za posetu šankovima ispod tribina Vajt Hart Lejna u poluvremenu, Roberto Soldado je odlično istrčao po desnom boku i šutem iskosa postavio konačan rezultat - 2:1!

Totenhem je time sustigao velikog rivala Arsenal, sa kojim deli šestu i sedmu poziciju.