ЈСЛ: Звезда - ОФК 2:1 - једва!

Фудбалери Црвене звезде победили су ОФК Београд са 2:1 у 14. колу Јелен суперлиге, головима Катаија и Деспотовића који је шансу добио у другом полувремену. Били су конкретнији црвено-бели током већег дела утакмице, пад је казнио њихов бивши омладинац Борко Дуроњић голом за изједначење у 73. минуту, али је убрзо пресудио погодак Ђорђа Деспотовића.

Фудбал 29.11.2014 | 20:15

Повреде и суспензије стартера, али и неефикасност нападача утицали су на поставу коју је извео Лалатовић - није било повређеног Јовића, неефикасних нападача Ракића и Деспотовића, а шансу на средини терена поред Ристића добио је млади Грујић, док је Павићевић поново бити на бековској позицији. Јовановић је био у улози штопера, а Антић је мењао доскорашњег капитена Мијаиловића.

Црвено-бели су у меч ушли после два ремија без голова, прекинули су низ ОФК Београда од четири меча без пораза, који је започет против Партизана са 1:1 у Хумској, а у екипи сада није било Дражића, стрелца гола у том мечу.

Меч је почео идеално по црвено-беле, Катаи је одлично испратио кретање Печника по левом крилу, и из прве добро одреаговао са 10-ак метара за 1:0. Иако је по првом нападу деловало да ће Катаи бити најистуренији, Печник је заузео место у центру офанзиве, а у наредних 10-ак минута није било озбиљнијих прилика, осим дубинских лопти за Лазовића које је пресекао Чупић.

Био је расположен Печник за игру, у 15. минуту се дриблинзима на левом крилу ослободио чувара, али његов пас кроз средину нико није испратио. Онда је запретио и ОФК Београд, са преко 25 метара сјајно је шутирао Јешић, но његов ударац Рајковић је врховима прстију претворио у корнер.

Није било конкретних напада до 25. минута, када је пажња ипак преусмерена на северну трибину - "делије" су великом шеталицом са ликом Марка Ивковића одали почаст убијеном навијачу, уз велику бакљаду и скандирање његовог имена.

До краја полувремена забележен је још један покушај гостију са дистанце, истрчавање Рајковића за избацивање лопте у аут, док је Звезда каснила у пасовима када је Катаи имао прилику да истрчи контру и избегне офсајд замку. Напали су црвено-бели и на почетку другог дела игре, Лазовић и Печник су тестирали рефлексе Чупића, а тим са Маракане није успевао да се избори са новим офсајд замкама и није користио прекиде.

Онда је дошло и до промене у позиционирању играча, пошто је Деспотовић ушао у игру уместо неприметног Гаврића, да би у првом наредном нападу Антић изнудио жути картон Аксентијевића после продора по левом боку.

Први пут је Рајковић у другом делу игре имао посла тек у 68. минуту, када је зауставио ударац Јешића, који је последица Звездиног пада у игри и препуштања иницијативе. Успаванка их је скупо коштала нешто касније, пошто је резервиста Дуроњић истрчао испред Рајковића и добио дуел за изједначење и шок на Маракани.

Још већи шок доживели су навијачи Звезде када је Нејц Печник истрчао сам пред Чупића, а онда послао лопту тик поред стативе иако је могао да бира како ће завршити акцију пошто је био усамљен. Искупио се убрзо, сјајним прослеђивањем лопте Деспотовићу, који је обишао Чупића и пласирао у празну мрежу за 2:1.

Примљен гол је уозбиљио екипу Ненада Лалатовића, иницијатива је одржавана нападањем до самог краја, када је пропуштена прилика да се предност увећа из слободног ударца.

Фудбалери Чукаричког победили су Војводину у Новом Саду у мечу 14. кола Суперлиге Србије – 2:1 (1:0).

Чука је повела преко Ивана Тодоровића у судијској надокнади првог полувремена, изједначио је Јанко Тумбасевић у 67. минуту, а победу гостима донео је Никола Стојиљковић у 74.

Екипа са Бановог брда сада има 25 бодова, један мање од Војводине, и четврта је на табели српског првенства.