JSL: Zvezda - OFK 2:1 - jedva!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su OFK Beograd sa 2:1 u 14. kolu Jelen superlige, golovima Kataija i Despotovića koji je šansu dobio u drugom poluvremenu. Bili su konkretniji crveno-beli tokom većeg dela utakmice, pad je kaznio njihov bivši omladinac Borko Duronjić golom za izjednačenje u 73. minutu, ali je ubrzo presudio pogodak Đorđa Despotovića.

Fudbal 29.11.2014 | 20:15

Povrede i suspenzije startera, ali i neefikasnost napadača uticali su na postavu koju je izveo Lalatović - nije bilo povređenog Jovića, neefikasnih napadača Rakića i Despotovića, a šansu na sredini terena pored Ristića dobio je mladi Grujić, dok je Pavićević ponovo biti na bekovskoj poziciji. Jovanović je bio u ulozi štopera, a Antić je menjao doskorašnjeg kapitena Mijailovića.

Crveno-beli su u meč ušli posle dva remija bez golova, prekinuli su niz OFK Beograda od četiri meča bez poraza, koji je započet protiv Partizana sa 1:1 u Humskoj, a u ekipi sada nije bilo Dražića, strelca gola u tom meču.

Meč je počeo idealno po crveno-bele, Katai je odlično ispratio kretanje Pečnika po levom krilu, i iz prve dobro odreagovao sa 10-ak metara za 1:0. Iako je po prvom napadu delovalo da će Katai biti najistureniji, Pečnik je zauzeo mesto u centru ofanzive, a u narednih 10-ak minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, osim dubinskih lopti za Lazovića koje je presekao Čupić.

Bio je raspoložen Pečnik za igru, u 15. minutu se driblinzima na levom krilu oslobodio čuvara, ali njegov pas kroz sredinu niko nije ispratio. Onda je zapretio i OFK Beograd, sa preko 25 metara sjajno je šutirao Ješić, no njegov udarac Rajković je vrhovima prstiju pretvorio u korner.

Nije bilo konkretnih napada do 25. minuta, kada je pažnja ipak preusmerena na severnu tribinu - "delije" su velikom šetalicom sa likom Marka Ivkovića odali počast ubijenom navijaču, uz veliku bakljadu i skandiranje njegovog imena.

Do kraja poluvremena zabeležen je još jedan pokušaj gostiju sa distance, istrčavanje Rajkovića za izbacivanje lopte u aut, dok je Zvezda kasnila u pasovima kada je Katai imao priliku da istrči kontru i izbegne ofsajd zamku. Napali su crveno-beli i na početku drugog dela igre, Lazović i Pečnik su testirali reflekse Čupića, a tim sa Marakane nije uspevao da se izbori sa novim ofsajd zamkama i nije koristio prekide.

Onda je došlo i do promene u pozicioniranju igrača, pošto je Despotović ušao u igru umesto neprimetnog Gavrića, da bi u prvom narednom napadu Antić iznudio žuti karton Aksentijevića posle prodora po levom boku.

Prvi put je Rajković u drugom delu igre imao posla tek u 68. minutu, kada je zaustavio udarac Ješića, koji je posledica Zvezdinog pada u igri i prepuštanja inicijative. Uspavanka ih je skupo koštala nešto kasnije, pošto je rezervista Duronjić istrčao ispred Rajkovića i dobio duel za izjednačenje i šok na Marakani.

Još veći šok doživeli su navijači Zvezde kada je Nejc Pečnik istrčao sam pred Čupića, a onda poslao loptu tik pored stative iako je mogao da bira kako će završiti akciju pošto je bio usamljen. Iskupio se ubrzo, sjajnim prosleđivanjem lopte Despotoviću, koji je obišao Čupića i plasirao u praznu mrežu za 2:1.

Primljen gol je uozbiljio ekipu Nenada Lalatovića, inicijativa je održavana napadanjem do samog kraja, kada je propuštena prilika da se prednost uveća iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Vojvodinu u Novom Sadu u meču 14. kola Superlige Srbije – 2:1 (1:0).

Čuka je povela preko Ivana Todorovića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, izjednačio je Janko Tumbasević u 67. minutu, a pobedu gostima doneo je Nikola Stojiljković u 74.

Ekipa sa Banovog brda sada ima 25 bodova, jedan manje od Vojvodine, i četvrta je na tabeli srpskog prvenstva.