ЕЛ: Шок за Реал, пораз Олимпијакоса...

Кошаркаши УНИКС-а из Казања шокирали су Евролигу победом над Реалом у Мадриду 85:75, у седмом колу. Кошаркаши Куче Лаборал савладали су Олимијакос код куће са убедљивих 89:70, и тако остали у трци за Топ16 после 7. кола.

Кошарка 28.11.2014 | 08:20

Руси су остварили трећупобеду и вратили се у игру за пласман у Топ 16 фазу, док је Реал другим поразом само учинио занимљивијом борбу за прво место са Ефесом.

УНИКС је меч преломио сјајном одбраном у трећем периоду, који је добио 11 поена разлике. Доминирао је тандем Д'Ор Фишер-Куртис Џерелс који је заједно постигао 48 поена уз 16 скокова и 7 асистенција.

Фишер је постигао 25 поена (11/17 за два), већину у првом полувремену уз 8 скокова, док је бивши плеј Партизана Џерелс прорадио у другом полувремену и постигао 23 поена (5/7 за три) уз такође осам скокова и 5 асистенција. Пратили су их Кит Ленгфорд са 14 поена и 5 кокова и Џејмс Вајт са 11 поена.

Најбољи у тиму Реала био је Серхио Родригес са 12 поена и 5 асистенција, 11 је додао Андрес Ноћиони, 10 је постигао Густаво Ајон, док је Фелипе Рејес убацио 8 уз 9 скокова.

Реал сада има учинак 5-2, па Ефес има шансу да се изједначи очекиваном победом над Динамом у петак. УНИКС је на 3-4, па се изједначио са Жалгирсом и Нижњим Новгородом по броју победа, пред међусобни дуел ова два тима у Русији.

Екипи из Виторије ово је трећа победа у сезони, док су пирејски црвено-бели претрпели први пораз у Д групи.

Екипа Куче Лаборал је до тријумфа стигла лакше него што се очекивало, а кључну разлику направила је у првој (24:17) и трећој деоници (24:15).

Тим из Виторије још увек је далеко од проласка у овој групи. До краја има гостованај Галатасарају и Звезди, а на свом терену дочекује Валенсију.

Томас Ертел имао је 18 поена, 4 скока и 4 асистенције, 17 поена убацио је Давис Бертанс, а 14 Шенгелија. На другој страни, само је Василис Спанулис са 27 поена био расположен код гостију.

Група Д:

Црвена звезда – Нептунас 79:62
Лаборал Кућа – Олимпијакос 89:70
Валенсија – Галатасарај (петак)

Табела: Олимпијакос 6-1, Црвена звезда 4-3, Лаборал Куча 3-4, Нептунас 3-4, Галатасарај 3-3, Валенсија 1-5.