ЛЕ: Сјајна Ријека, реми Спарте и Наполија...

Фудбалери Динама из Москве победили су Панатинаикос са 2:1 (0:1) после преокрета у петом колу групне фазе Лиге Европе. Ријека је са 2:0 била боља од Стандарда, док су Спарта и Наполи ремизирали без голова.

Фудбал 27.11.2014 | 21:20

Група Е: Динамо задржао максималан учинак

Повела је грчка екипа већ у 14. минуту преко Берга, али је у другом полувремену постојала практично само једна екипа. Динамо је изједначио преко Ванкера који се прошетао до шеснаестерца Панатинаикоса, а недуго затим Јонов је искористио кикс гостију на средини терена за преокрет.

Могао је Динамо и убедљивије да слави, али Валбуена и Курањи нису били прецизни. Ипак, московска екипа задржала је максималан учинак у групи Е, док се за друго место боре Ешторил и ПСВ, који се састају у 21.05.

Група Г: Ријека сачувала наду

Ријека је против Стандарда све решила у првих 45 минута, али јој је за другу фазу неопходан подвиг против Севиље, која је са 2:0 поражена од Фејнорда, екипе која је оваквим исходом петог кола обезбедила шеснаестину финала такмичења. Стандард је изгубио и теоретску шансу за даљи пласман.

Група Х: Краснодар и Лил ремизирали

Краснодар је повео против Лила, али је француској екипи Ру донео бод у 79. минуту. Захваљујући оваквом исходу, Волфсбургу је против Лила довољан бод у последњем колу за одлазак у шеснаестину финала Лиге Европе. Евертон се осигурао победом баш над Волфсбургом, са 2:0 на гостовању.

Група И: Биће "густо" у последњем колу

Спарта и Наполи су ремизирали без голова и имају по 10 бодова, али је Јанг Бојс оставио Слован на дну без иједног бода победивши са 3:1. Швајцарски тим има девет бодова, а у последњем колу дочекаће Спарту у директном окршају за другу фазу.

Група Ј: Динамо осигурао другу фазу

Динамо из Кијева је са 2:0 против Рио Авеа обезбедио одлазак у завршницу такмичења, а за друго место боре се Алборг (9 бодова) и Стеауа (7). У последњем колу, Стеауа ће дочекати Динамо, Рио Аве чека Алборг.