LE: Sjajna Rijeka, remi Sparte i Napolija...

Fudbaleri Dinama iz Moskve pobedili su Panatinaikos sa 2:1 (0:1) posle preokreta u petom kolu grupne faze Lige Evrope. Rijeka je sa 2:0 bila bolja od Standarda, dok su Sparta i Napoli remizirali bez golova.

Fudbal 27.11.2014 | 21:20

Grupa E: Dinamo zadržao maksimalan učinak

Povela je grčka ekipa već u 14. minutu preko Berga, ali je u drugom poluvremenu postojala praktično samo jedna ekipa. Dinamo je izjednačio preko Vankera koji se prošetao do šesnaesterca Panatinaikosa, a nedugo zatim Jonov je iskoristio kiks gostiju na sredini terena za preokret.

Mogao je Dinamo i ubedljivije da slavi, ali Valbuena i Kuranji nisu bili precizni. Ipak, moskovska ekipa zadržala je maksimalan učinak u grupi E, dok se za drugo mesto bore Eštoril i PSV, koji se sastaju u 21.05.

Grupa G: Rijeka sačuvala nadu

Rijeka je protiv Standarda sve rešila u prvih 45 minuta, ali joj je za drugu fazu neophodan podvig protiv Sevilje, koja je sa 2:0 poražena od Fejnorda, ekipe koja je ovakvim ishodom petog kola obezbedila šesnaestinu finala takmičenja. Standard je izgubio i teoretsku šansu za dalji plasman.

Grupa H: Krasnodar i Lil remizirali

Krasnodar je poveo protiv Lila, ali je francuskoj ekipi Ru doneo bod u 79. minutu. Zahvaljujući ovakvom ishodu, Volfsburgu je protiv Lila dovoljan bod u poslednjem kolu za odlazak u šesnaestinu finala Lige Evrope. Everton se osigurao pobedom baš nad Volfsburgom, sa 2:0 na gostovanju.

Grupa I: Biće "gusto" u poslednjem kolu

Sparta i Napoli su remizirali bez golova i imaju po 10 bodova, ali je Jang Bojs ostavio Slovan na dnu bez ijednog boda pobedivši sa 3:1. Švajcarski tim ima devet bodova, a u poslednjem kolu dočekaće Spartu u direktnom okršaju za drugu fazu.

Grupa J: Dinamo osigurao drugu fazu

Dinamo iz Kijeva je sa 2:0 protiv Rio Avea obezbedio odlazak u završnicu takmičenja, a za drugo mesto bore se Alborg (9 bodova) i Steaua (7). U poslednjem kolu, Steaua će dočekati Dinamo, Rio Ave čeka Alborg.