Примера: ''Петарда'' Барсе и рекорд Месија!

Фубалери Барселоне савладали су Севиљу у мечу 12. кола Примере 5:1 (1:0), али је ће меч на Ноу Кампу остати упамћен по новом уласку Лионела Месија у историју.

Фудбал 23.11.2014 | 09:00

Невероватни Аргентинац постигао је против Андалужана 27. хет-трик од када брани боје Блаугране, уједно поставши најбољи стрелац у историји Примере са 254 гола.

Меси, који у клуб стигао пре 14 сезона са само 13 година, довео је свој тим у вођство у 21. минуту, да би затим голом у 72. минуту претекао легендарног нападача Атлетик Билбаа Телма Зару.

Екипа Луиса Енрикеа се овом победом вратила на друго место на табели са 28 бодова, два мање од лидера Реала, док је Севиља остала пета са 23 освојена бода.

У првом мечу дана Атлетико Мадрид је на кратко преузео другу позицију, сигурном партијом против Малаге, док је Реал још једном био убедљив – овога пута у Еибару.

Последњи меч дана играју Депортиво ла Коруња и Реал Сосиједад.

Меч на Ноу Кампу дошао је у незгодном тренутку по све. Екипа је пре дуела са Андалужанима везала два пораза у лиги, док је Меси први пут отвореније говорио о могућем одласку из Барселоне, али се све то заборавило већ у 21. минуту.

После фаула над Нејмаром на 25 метара од гола Аргентинац је узео лопту и послао је у саме ракље голмана Бета за изједначење са Телмом Заром, а то је уједно био и једини гол у првих 45 минута.

Гости су у наставак ушли нешто ангажованије, а после само 120 секунди игре успели су да изједначе. Витоло је пробио по левом боку и послао лопту у петерац, а Ђорди Алба неспретно реговао и посало лопту у сопствену мрежу.

Ипак, нерешен резултат био је на снази читава два минута, јер је Шави Ернандес убрзо пронашао Нејмара да Силву, а овај главом донео нову предност свом тиму.

Наставила је Барса да диктира темпо и игра агресивно, да би Иван Ракитић у 65. минуту уписао други гол у дресу Барселоне. Шави је избацио Луиса Суареса на десном крилу, Уругвајац послао савршен центаршут на другу стативу, а прошлогодишњи капитен Севиље лако затресао мрежу Бета.

И онда, седам минута касније, десила се историја. Севнула је контра домаће екипе 3 на 2, Меси је на ивици казненог проиграо Нејмара, а Бразилац му несебично узвратио за 252. погодак Аргентинца у историји Примере!

Коначан резултат поставио је такође Меси и тако комплетирао свој 27. хет-трик у дресу Барсе, уједно постигавши свој 397. погодак у 14 година дугој каријери на Ноу Кампу. Овога пута је после соло продора погодио даљи угао гостију за 5:1.