Primera: ''Petarda'' Barse i rekord Mesija!

Fubaleri Barselone savladali su Sevilju u meču 12. kola Primere 5:1 (1:0), ali je će meč na Nou Kampu ostati upamćen po novom ulasku Lionela Mesija u istoriju.

Fudbal 23.11.2014 | 09:00

Neverovatni Argentinac postigao je protiv Andalužana 27. het-trik od kada brani boje Blaugrane, ujedno postavši najbolji strelac u istoriji Primere sa 254 gola.

Mesi, koji u klub stigao pre 14 sezona sa samo 13 godina, doveo je svoj tim u vođstvo u 21. minutu, da bi zatim golom u 72. minutu pretekao legendarnog napadača Atletik Bilbaa Telma Zaru.

Ekipa Luisa Enrikea se ovom pobedom vratila na drugo mesto na tabeli sa 28 bodova, dva manje od lidera Reala, dok je Sevilja ostala peta sa 23 osvojena boda.

U prvom meču dana Atletiko Madrid je na kratko preuzeo drugu poziciju, sigurnom partijom protiv Malage, dok je Real još jednom bio ubedljiv – ovoga puta u Eibaru.

Poslednji meč dana igraju Deportivo la Korunja i Real Sosijedad.

Meč na Nou Kampu došao je u nezgodnom trenutku po sve. Ekipa je pre duela sa Andalužanima vezala dva poraza u ligi, dok je Mesi prvi put otvorenije govorio o mogućem odlasku iz Barselone, ali se sve to zaboravilo već u 21. minutu.

Posle faula nad Nejmarom na 25 metara od gola Argentinac je uzeo loptu i poslao je u same raklje golmana Beta za izjednačenje sa Telmom Zarom, a to je ujedno bio i jedini gol u prvih 45 minuta.

Gosti su u nastavak ušli nešto angažovanije, a posle samo 120 sekundi igre uspeli su da izjednače. Vitolo je probio po levom boku i poslao loptu u peterac, a Đordi Alba nespretno regovao i posalo loptu u sopstvenu mrežu.

Ipak, nerešen rezultat bio je na snazi čitava dva minuta, jer je Šavi Ernandes ubrzo pronašao Nejmara da Silvu, a ovaj glavom doneo novu prednost svom timu.

Nastavila je Barsa da diktira tempo i igra agresivno, da bi Ivan Rakitić u 65. minutu upisao drugi gol u dresu Barselone. Šavi je izbacio Luisa Suaresa na desnom krilu, Urugvajac poslao savršen centaršut na drugu stativu, a prošlogodišnji kapiten Sevilje lako zatresao mrežu Beta.

I onda, sedam minuta kasnije, desila se istorija. Sevnula je kontra domaće ekipe 3 na 2, Mesi je na ivici kaznenog proigrao Nejmara, a Brazilac mu nesebično uzvratio za 252. pogodak Argentinca u istoriji Primere!

Konačan rezultat postavio je takođe Mesi i tako kompletirao svoj 27. het-trik u dresu Barse, ujedno postigavši svoj 397. pogodak u 14 godina dugoj karijeri na Nou Kampu. Ovoga puta je posle solo prodora pogodio dalji ugao gostiju za 5:1.