НБА: Лејкерси јадни примише 140!

Чак 12 утакмица одиграно је у НБА лиги минуле ноћи, а међу најзанимљивијим исходима били су трећи узастопни пораз претендената на трон, Кливленд Кавалирса који су изгубили од Вашингтона са 91:78, те дебакл Лејкерса против Даласа - 140:106.

Кошарка 22.11.2014 | 13:40

Леброну Џејмсу и другарима из клуба у који се вратио баш не иде ове сезоне. Трећи пораз у низу, а шести у 11. одиграној утакмици дошао је уз, како су то приметили амерички медији, прилично лежерну игру "краља" у последњој четвртини. Било је ситуација када би изгубио битку за офанзивни скок, остајао где се затекао и тако пуштао да се четворица његових саиграча, лишени његове помоћи, на другој страни терена надмећу са петорицом.

Ипак, много тога је решено пре те четвртине, јер је у трећој Џон Вол, својевремено први пик на драфту, убацио 17 од својих 28 поена и повео Визардсе до победе. Њу је олакшала одлична одбрана, која је "моћне" Кавалирсе у оставила без поготка из игре у завршних девет минута.

"Биће да смо мало у мраку. А морамо да нађемо излаз", рекао је тренер Кливленда Дејвид Блат, чији су најефикасниј играчи, са по 22 поена, били Леброн (шут 8/21) и Кајри Ирвинг (7/16), док је Кевин Лав убацио осам, а читава екипа гостију промашила 21 од 27 упућених шутева за три поена.

Шут је итекако служио Далас Мавериксе, који су декласирали Лејкерсе са 34 поена разлике, убацивши им чак 140 поена. Расположени играчи домаћина су против екипе из Лос Анђелеса погодили чак 62,2% свих својих шутева, а од тога су дали 18 тројки из 35 покушаја (51,4%), па исход и не чуди.

Дирк Новицки је постигао 23, Чандлер Парсон 21, а Монта Елис 20 поена за Далас, који је завршницу меча одиграо без својих стартера, док је Коби Брајант са 17 поена био други најефикаснији играч Лејкерса, јер је поен више дао Џереми Лин, који, за разлику од прве звезде екипе, није себи дозвољавао луксуз да пет, шест секунди пре краја напада шутира нерезонски и са десетак метара.

Огњен Кузмић је забележио један промашени шут и један скок за четири и по минута наступа у победи Голден Стејта од 101:88 над Јутом, којој је највише поена дао Андре Игудала (17), а Стеф Кари заустављен на осам, док је Никола Пековић због повређеног ручног зглоба пропустио и меч са шампионима, у коме је Сан Антонио, уз 28 поена Тонија Паркера, победио Минесоту са 92:121.

Горан Драгић је са 10 поена учествовао у настављању агоније Филаделфије, јер су његови Феникс Санси резултатмо 96:122 довели Севентисиксерсе до учинка 0-11, а Мирза Телетовић са 13 и Бојан Богдановић са три су помогли да престане црни низ (од пет пораза) Бруклина, јер су се Нетсима стигли до 92:94 на терену Оклахома сити Тандера, који су и даље без Дуранта и Вестбрука.

Никола Вучевић је са 14 поена, десет скокова, две асистенције и блокадом учествовао у великом преокрету Орланда, који је од "-23" у трећој деоници дошао до победе над Шарлотом од 100:105, а Перо Антић са шест поена и исто толико скокова, те асистенцијом, "крађом" и блокадом у победи Атланте над Детроитом од 99:89.