Малта и ''рапсодија'' малих тимова!

Квалификације за европска такмичења сваке године доносе нам изненађујуће резултате, а ништа другачији случај није ни сада.

Фудбал 17.11.2014 | 13:04

После великог успеха Сан Марина и првог бода у квалификацијама за ЕП икада, фудбалери Малте наставили су тренд изненађења.

Они су у Софији ремизирали против Бугарске 1:1, и тако прекинули низ од шест узастопних пораза. Последњи пут у борби за ЕУРО остали су непоражени још 2007. године.

Осим тога, ово је био први бод у такмичарским утакмицама за Малту још од 19. новембра прошле године, када су тријумфовали над Фарским Острвима, у квалификацијама за Мундијал.

Једини гол за госте постигао је Фалила са пенала у 49. минуту, изједначивши резултат који је у првом полувремену поставио Галабинов.

Изабраници селектора Пјетра Гедина тако су први пут у овим квалификацијама затресли мрежу противника и оставили једино Гибралтар и Сан Марино на нула датих голова.