Malta i ''rapsodija'' malih timova!

Kvalifikacije za evropska takmičenja svake godine donose nam iznenađujuće rezultate, a ništa drugačiji slučaj nije ni sada.

Fudbal 17.11.2014 | 13:04

Posle velikog uspeha San Marina i prvog boda u kvalifikacijama za EP ikada, fudbaleri Malte nastavili su trend iznenađenja.

Oni su u Sofiji remizirali protiv Bugarske 1:1, i tako prekinuli niz od šest uzastopnih poraza. Poslednji put u borbi za EURO ostali su neporaženi još 2007. godine.

Osim toga, ovo je bio prvi bod u takmičarskim utakmicama za Maltu još od 19. novembra prošle godine, kada su trijumfovali nad Farskim Ostrvima, u kvalifikacijama za Mundijal.

Jedini gol za goste postigao je Falila sa penala u 49. minutu, izjednačivši rezultat koji je u prvom poluvremenu postavio Galabinov.

Izabranici selektora Pjetra Gedina tako su prvi put u ovim kvalifikacijama zatresli mrežu protivnika i ostavili jedino Gibraltar i San Marino na nula datih golova.