ЕП, квал.: Пораз БиХ, реми ИТА - ХРВ уз хаос!

Динамичну утакмицу и реми Италије и Хрватске 1:1 у квалификацијама за Европско првенство покварило је понашање навијача "ватрених" који су у два наврата прекидали дуел, убацивали бакље у терен и певали усташке песме. Фудбалери Израела нису имали проблема против ослабљене Босне и Херцеговине 3:0, док је Малта изненадно успела да откине бод на гостовању Бугарској 1:1. Чеси су направили преокрет добивши Исланд са 2:1, док је Турска остварила прву победу пошто је била боља од Казахстана са 3:1.

Фудбал 16.11.2014 | 23:45

Италије у претходних шест утакмица ниједном није успела да тријумфе против Хрватске, а гостујућа селекција се потрудила да настави такву традицију, иако је од 11. минута била у минусу од једног гола. Брза контра "азура" збунила је Хрвате, па је Заза одложио лопту Кандреви који је прецизним ударцем погодио леви ћошак гола.

Вођство домаћина трајало је само четири минута након што је Ракитић повукао напад све до левог корнера где је предао лопту Перишићу који се лепо наместио и између два дефанзивца Италије постигао гол, а поравнање донекле може ићи и на душу голману Буфону којем је лопта прошла кроз руке.

Тада су навијачи Хрватске почели да убацују бакље у терен, па је судија Кујперс морао да прекине сусрет на пет минута, али то није изгледало да ће прерасти у нешто више као што се и десило у 76. минуту. Све више пиротехнике упадало је у терен, а усташке песме су се ориле, те је одлучено да се испразни та трибина.

Меч је настављен, а Перишић је имао прилику четири минута пре краја дуела да донесе победу својој екипи, али је лопта прошла пола метра поред десне стативе гола Италије.

Босна и Херцеговина је у Израел дошла знантно ослабљена, највише у нападу, тако да се могло наслутити да гостујућем тиму неће бити лако. То је потврдио Вермут голом у 36. минуту, а Дамари је у последњем минуту полувремена повисио на 2:0.

Да ствари постану још теже за БиХ, Шуњић је зарадио црвени картон, док је Зехави у 70. минуту поставио коначних 3:0 за Израел.

Бугарска се, може сре рећи, обрукала на свом стадиону, упркос томе што је преко Галабинова у шестом минуту повела против Малте. Ипак, у 49. минуту Фаила са беле тачке постиже гол за изједначење, а са креча је имао шансу Попов да врати предност својој екипи у 76. минуту, али му то није пошло за руком.

Исланд је повео у деветом минуту и претио да ће остати једина репрезентација која није примила гол у квалификацијама, али су Чеси, ношени хуком са трибина преокренули резултат головима Кадерабека у првом минуту надокнаде првог полувремена и аутоголом Халдорсона у 61. минуту.