EP, kval.: Poraz BiH, remi ITA - HRV uz haos!

Dinamičnu utakmicu i remi Italije i Hrvatske 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pokvarilo je ponašanje navijača "vatrenih" koji su u dva navrata prekidali duel, ubacivali baklje u teren i pevali ustaške pesme. Fudbaleri Izraela nisu imali problema protiv oslabljene Bosne i Hercegovine 3:0, dok je Malta iznenadno uspela da otkine bod na gostovanju Bugarskoj 1:1. Česi su napravili preokret dobivši Island sa 2:1, dok je Turska ostvarila prvu pobedu pošto je bila bolja od Kazahstana sa 3:1.

Fudbal 16.11.2014 | 23:45

Italije u prethodnih šest utakmica nijednom nije uspela da trijumfe protiv Hrvatske, a gostujuća selekcija se potrudila da nastavi takvu tradiciju, iako je od 11. minuta bila u minusu od jednog gola. Brza kontra "azura" zbunila je Hrvate, pa je Zaza odložio loptu Kandrevi koji je preciznim udarcem pogodio levi ćošak gola.

Vođstvo domaćina trajalo je samo četiri minuta nakon što je Rakitić povukao napad sve do levog kornera gde je predao loptu Perišiću koji se lepo namestio i između dva defanzivca Italije postigao gol, a poravnanje donekle može ići i na dušu golmanu Bufonu kojem je lopta prošla kroz ruke.

Tada su navijači Hrvatske počeli da ubacuju baklje u teren, pa je sudija Kujpers morao da prekine susret na pet minuta, ali to nije izgledalo da će prerasti u nešto više kao što se i desilo u 76. minutu. Sve više pirotehnike upadalo je u teren, a ustaške pesme su se orile, te je odlučeno da se isprazni ta tribina.

Meč je nastavljen, a Perišić je imao priliku četiri minuta pre kraja duela da donese pobedu svojoj ekipi, ali je lopta prošla pola metra pored desne stative gola Italije.

Bosna i Hercegovina je u Izrael došla znantno oslabljena, najviše u napadu, tako da se moglo naslutiti da gostujućem timu neće biti lako. To je potvrdio Vermut golom u 36. minutu, a Damari je u poslednjem minutu poluvremena povisio na 2:0.

Da stvari postanu još teže za BiH, Šunjić je zaradio crveni karton, dok je Zehavi u 70. minutu postavio konačnih 3:0 za Izrael.

Bugarska se, može sre reći, obrukala na svom stadionu, uprkos tome što je preko Galabinova u šestom minutu povela protiv Malte. Ipak, u 49. minutu Faila sa bele tačke postiže gol za izjednačenje, a sa kreča je imao šansu Popov da vrati prednost svojoj ekipi u 76. minutu, ali mu to nije pošlo za rukom.

Island je poveo u devetom minutu i pretio da će ostati jedina reprezentacija koja nije primila gol u kvalifikacijama, ali su Česi, nošeni hukom sa tribina preokrenuli rezultat golovima Kaderabeka u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i autogolom Haldorsona u 61. minutu.