ЕП, квал.: Шестица ''Лала'', петарда Кипрана, храбри Велс!

Фудбалска репрезенетација Холандије савладала је у групи А квалификација за Европско првенство Летонију са 6:0, док је гол мање у групи Б постигао Кипар против Андоре 5:0. Велс је одиграо једну веома добру утакмицу и откинуо бод Белгији на гостовању 0:0, а Норвешка је минималним резултатом славила против Азеребејџана.

Фудбал 16.11.2014 | 20:20

Нико није сумњао да ће у Холандији бити другачији развој догађаја до победе "лала" над Летонијом која је од шестог минута већ била у минусу голом Робина Ван Персија. Посао се наставио у 35. минуту када је Арјен Робен погодио мрежу, а седам минута касније Клас Јан Хунтелар се уписао у стрелце за 3:0.

Победник је био познат већ након првог полувремена, само је било питање времена када ће гостујућа одбрана капитулирати поново, а то се десило у 77. минуту када је Рума добро реаговао на аситенцију Ван Персија. Робен је у 82. минуту други пут преварио голмана Колинка, а исту ствар је Хунтелар режирао минут пре краја сусрета за коначних 6:0.

Кипар је такође дао три гола у првом делу игре Андори, а тријумф је дело Ефрема који је постигао хет-трик. Меркис је донео вођство у деветом, а онда је Ефрем у 31, 42. и 60. минуту разорио нејаког противника. Кристофи је са беле тачке озваничио "петарду" у 87. минуту.

Белгија је постала фудбалска сила, али није успела да савлада Велс који је имао шта да каже на гостовању, а најбољу прилику је имао играч Реал Мадрида Герет Бејл који је са 30 метара бацио на муке Тиба Куртоу, али је голман домаће селекције добро реаговао.

Белгијанци су у другом полувремену нападали, док је Вертонген после корнера примио лопту и погодио стативу, али није било промене резултата до краја сусрета.

Нордвеит је у 25. минуту донео победу Норвешкој у Азеребејџану, а домаћа репрезентација није успела да се врати у игру и освоји макар бод на свом терену.