EP, kval.: Šestica ''Lala'', petarda Kiprana, hrabri Vels!

Fudbalska reprezenetacija Holandije savladala je u grupi A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Letoniju sa 6:0, dok je gol manje u grupi B postigao Kipar protiv Andore 5:0. Vels je odigrao jednu veoma dobru utakmicu i otkinuo bod Belgiji na gostovanju 0:0, a Norveška je minimalnim rezultatom slavila protiv Azerebejdžana.

Fudbal 16.11.2014 | 20:20

Niko nije sumnjao da će u Holandiji biti drugačiji razvoj događaja do pobede "lala" nad Letonijom koja je od šestog minuta već bila u minusu golom Robina Van Persija. Posao se nastavio u 35. minutu kada je Arjen Roben pogodio mrežu, a sedam minuta kasnije Klas Jan Huntelar se upisao u strelce za 3:0.

Pobednik je bio poznat već nakon prvog poluvremena, samo je bilo pitanje vremena kada će gostujuća odbrana kapitulirati ponovo, a to se desilo u 77. minutu kada je Ruma dobro reagovao na asitenciju Van Persija. Roben je u 82. minutu drugi put prevario golmana Kolinka, a istu stvar je Huntelar režirao minut pre kraja susreta za konačnih 6:0.

Kipar je takođe dao tri gola u prvom delu igre Andori, a trijumf je delo Efrema koji je postigao het-trik. Merkis je doneo vođstvo u devetom, a onda je Efrem u 31, 42. i 60. minutu razorio nejakog protivnika. Kristofi je sa bele tačke ozvaničio "petardu" u 87. minutu.

Belgija je postala fudbalska sila, ali nije uspela da savlada Vels koji je imao šta da kaže na gostovanju, a najbolju priliku je imao igrač Real Madrida Geret Bejl koji je sa 30 metara bacio na muke Tiba Kurtou, ali je golman domaće selekcije dobro reagovao.

Belgijanci su u drugom poluvremenu napadali, dok je Vertongen posle kornera primio loptu i pogodio stativu, ali nije bilo promene rezultata do kraja susreta.

Nordveit je u 25. minutu doneo pobedu Norveškoj u Azerebejdžanu, a domaća reprezentacija nije uspela da se vrati u igru i osvoji makar bod na svom terenu.