Нови гол Митро-гола за тријумф Андерлехта

Српски нападач постигао први гол за Анделехт у победи против Гента 2:0.

Фудбал 10.11.2014 | 14:50

Дерби белгијске Про лиге припао је Андерлехту.

Шампион је гостовао Генту и победио 2:0, а први погодак љубичасто-белих дело је српског репрезентативца Александра Митровића.

Млади нападач наставио је са одличним и ефикасним наступима за Андерлехт, пошто је претходно у Лиги шампиона донео бод свом тиму у Лондону против Арсенала (3:3).

Португалски "О Жого" најавио је скауте Бенфике на стадиону Гента како би се на лицу места уверили у квалитете српског нападача. Наводно је тренер лисабонских "орлова" Жорж Жезус одушевљен играма Митровића и жели што пре да га ангажује.

Ако су Португалци заиста били присутни у недељу на утакмици, из Белгије се враћају задовољни.

Митровић је седмим голом у првенству начео Гент у 42. минуту, да би Ибрахима Конте поставио коначан резултат у 79. минуту. Андерлехт сада има четири бода више од Гента.