Novi gol Mitro-gola za trijumf Anderlehta

Srpski napadač postigao prvi gol za Andeleht u pobedi protiv Genta 2:0.

Fudbal 10.11.2014 | 14:50

Derbi belgijske Pro lige pripao je Anderlehtu.

Šampion je gostovao Gentu i pobedio 2:0, a prvi pogodak ljubičasto-belih delo je srpskog reprezentativca Aleksandra Mitrovića.

Mladi napadač nastavio je sa odličnim i efikasnim nastupima za Anderleht, pošto je prethodno u Ligi šampiona doneo bod svom timu u Londonu protiv Arsenala (3:3).

Portugalski "O Žogo" najavio je skaute Benfike na stadionu Genta kako bi se na licu mesta uverili u kvalitete srpskog napadača. Navodno je trener lisabonskih "orlova" Žorž Žezus oduševljen igrama Mitrovića i želi što pre da ga angažuje.

Ako su Portugalci zaista bili prisutni u nedelju na utakmici, iz Belgije se vraćaju zadovoljni.

Mitrović je sedmim golom u prvenstvu načeo Gent u 42. minutu, da bi Ibrahima Konte postavio konačan rezultat u 79. minutu. Anderleht sada ima četiri boda više od Genta.