Маркес рекордер, Роси вицешампион

Возач Репсол Хонде Марк Маркес тријумфовао је на Великој награди Валенсије и тако забележио рекордну 13. победу ове сезоне.

Остали спортови 09.11.2014 | 14:54

Маркес, који је титулу у краљевској класи Мото ГП шампионата одбранио три трке пре краја, на стази “Рикардо Тормо” је славио у времену од 46:39.627 минута.

Друго место заузео је Валентино Роси на Јамахи, који је тако постао вицешампион, док се на најнижем степенику победничког постоља нашао Маркесов тимски колега Дани Педроса.

Маркес је у Валенсији славио готово рутински, пошто је после десет кругова преузео вођство и потом се није освртао.

‘Доктор’ је у појединим тренуцима успевао да му се приближи, али је млади Шпанац на крају заслужено тријумфовао и постао рекордер по броју победа у једној сезони, претекавши Мика Дуана и тако заокружио сјајну сезону.

Роси је, с друге стране, у овогодишњем шампионату остварио најбољи пласман још од 2009. године, када је освојио своју последњу, девету титулу.

Италијан је пред финале сезоне имао 12 бодова више од тимског колеге Хорхеа Лоренца, који није завршио трку у Валенсији, па га је на крају победио за 32 бода у борби за наслов вицешампиона.

Наредни Мото ГП шампионат стартује Великом наградом Катара 29. марта 2015. године.