ПЛ БиХ: Широки близу јесење титуле

Одиграно је седам утакмица 14. кола фудбалске Премијер лиге БиХ.

Фудбал 08.11.2014 | 20:42

Резултат су сљедећи: Челик - Радник 2:1, Дрина - Борац 0:0, Младост - Слобода 1:0, Сарајево - Витез 1:0, Широки Бријег - Славија 2:0, Травник - Жељезничар 0:0 и Вележ - Звијезда 3:2.

Широки Бријег - Славија 2:0
Широкобријежани су у финишу првог полувремена, у размаку од три минуте постигли два гола Славији, за водство 2:0. Стријелци су били Пеко и Панџа, а то је био и коначан резултат сусрета којим се Широки приближио титули јесењег првака Премијер лиге БиХ.

Сарајево - Витез 1:0
Бордо тим је повео 1:0 голом Пузигаће из пенала у самом финишу првог полувремена. Витез је крајем првог полувремена остао са десет играча на терену јер је искључен Алић. У наставку, мреже су мировале, те је тим Мехе Кодре уписао нову побједу.

Челик - Радник 2:1
Након што је првих 45 минута завршено без погодака, Зеничани су до предности 1:0 дошли у 48. минути, голом Дедића. У редовима гостију је у 59. минути искључен Вучинић, но Радник је седам минута касније ипак стигао до изједначења 1:1, преко Антића. Зеничани ипак у 85. минути долазе до побједе 2:1, а стријелац је био Дувњак.

Вележ - Звијезда 3:2
Рођени су дошли у водство 1:0 већ у 6. минути када је погодио Хајдаровић, но до краја полувремена Гаџо је са два гола преокренуо резултат у корист Звијезде.
Пред крај утакмице Вележ је преокренуо резултат и на крају славио побједу 3:2. Стријелци за Вележ били су Поповић и Пејић.

Младост - Слобода
Домаћи тим је повео 1:0 у 5. минути утакмице, а стријелац је био Комарчевић. У наставку, Младост је остала са десет играча на терену, јер је у 55. минути искључен Зелић. Резултат се до краја утакмице није промијенио те је Младост уписала три бода.

Сусрети Дрина - Борац и Травник - Жељезничар завршени су без голова.

У недјељу на Отоци играју Олимпик и Зрињски, а то су два тима која још теоретски могу угрозити Широком титулу првака јесењег дијела.