PL BiH: Široki blizu jesenje titule

Odigrano je sedam utakmica 14. kola fudbalske Premijer lige BiH.

Fudbal 08.11.2014 | 20:42

Rezultat su sljedeći: Čelik - Radnik 2:1, Drina - Borac 0:0, Mladost - Sloboda 1:0, Sarajevo - Vitez 1:0, Široki Brijeg - Slavija 2:0, Travnik - Željezničar 0:0 i Velež - Zvijezda 3:2.

Široki Brijeg - Slavija 2:0
Širokobriježani su u finišu prvog poluvremena, u razmaku od tri minute postigli dva gola Slaviji, za vodstvo 2:0. Strijelci su bili Peko i Pandža, a to je bio i konačan rezultat susreta kojim se Široki približio tituli jesenjeg prvaka Premijer lige BiH.

Sarajevo - Vitez 1:0
Bordo tim je poveo 1:0 golom Puzigaće iz penala u samom finišu prvog poluvremena. Vitez je krajem prvog poluvremena ostao sa deset igrača na terenu jer je isključen Alić. U nastavku, mreže su mirovale, te je tim Mehe Kodre upisao novu pobjedu.

Čelik - Radnik 2:1
Nakon što je prvih 45 minuta završeno bez pogodaka, Zeničani su do prednosti 1:0 došli u 48. minuti, golom Dedića. U redovima gostiju je u 59. minuti isključen Vučinić, no Radnik je sedam minuta kasnije ipak stigao do izjednačenja 1:1, preko Antića. Zeničani ipak u 85. minuti dolaze do pobjede 2:1, a strijelac je bio Duvnjak.

Velež - Zvijezda 3:2
Rođeni su došli u vodstvo 1:0 već u 6. minuti kada je pogodio Hajdarović, no do kraja poluvremena Gadžo je sa dva gola preokrenuo rezultat u korist Zvijezde.
Pred kraj utakmice Velež je preokrenuo rezultat i na kraju slavio pobjedu 3:2. Strijelci za Velež bili su Popović i Pejić.

Mladost - Sloboda
Domaći tim je poveo 1:0 u 5. minuti utakmice, a strijelac je bio Komarčević. U nastavku, Mladost je ostala sa deset igrača na terenu, jer je u 55. minuti isključen Zelić. Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio te je Mladost upisala tri boda.

Susreti Drina - Borac i Travnik - Željezničar završeni su bez golova.

U nedjelju na Otoci igraju Olimpik i Zrinjski, a to su dva tima koja još teoretski mogu ugroziti Širokom titulu prvaka jesenjeg dijela.