Јокан и Вотфорд препустили чело Чемпионшипа

Нападач Клејтон Доналдсон постигао је два гола за Бирмингем у победи над Вотфордом.

Фудбал 05.11.2014 | 13:45

Јокан пао са престола! Вотфорд је поражен на гостовању Бирмингему- 2:1 и екипа Славише Јокановића није више првопласирани тим Чемпионшипа. Мидлзбро и Борнмут искористили су кикс Стршљенова и сада имају бод предности у односу на екипу коју са клупе предводи српски стручњак.

Бирмингем је у меч ушао решен да прекине серију слабијих резултата и већ у другом минуту Клејтон Доналдсон доводи домаће у предност. Јокановићев тим експресно је одговорио преко Фернанда Форестијерија који је био сналажљив у шеснаестерцу противника и у седмом минуту све је поново било на нули- 1:1.

Мреже су мировале до самог финиша, да би Клејтон Доналдсон израстао у хероја домаћих навијача поготком за победу Бирмингема у 85. минуту којим је скинуо Вотфорд са трона енглеског Чемпионшипа!

Јокановићев клуб сада има 29 бодова и заузима треће место на табели, одмах иза Мидлзброа и Борнмута који су сакупили по један бод више.