Jokan i Votford prepustili čelo Čempionšipa

Napadač Klejton Donaldson postigao je dva gola za Birmingem u pobedi nad Votfordom.

Fudbal 05.11.2014 | 13:45

Jokan pao sa prestola! Votford je poražen na gostovanju Birmingemu- 2:1 i ekipa Slaviše Jokanovića nije više prvoplasirani tim Čempionšipa. Midlzbro i Bornmut iskoristili su kiks Stršljenova i sada imaju bod prednosti u odnosu na ekipu koju sa klupe predvodi srpski stručnjak.

Birmingem je u meč ušao rešen da prekine seriju slabijih rezultata i već u drugom minutu Klejton Donaldson dovodi domaće u prednost. Jokanovićev tim ekspresno je odgovorio preko Fernanda Forestijerija koji je bio snalažljiv u šesnaestercu protivnika i u sedmom minutu sve je ponovo bilo na nuli- 1:1.

Mreže su mirovale do samog finiša, da bi Klejton Donaldson izrastao u heroja domaćih navijača pogotkom za pobedu Birmingema u 85. minutu kojim je skinuo Votford sa trona engleskog Čempionšipa!

Jokanovićev klub sada ima 29 bodova i zauzima treće mesto na tabeli, odmah iza Midlzbroa i Bornmuta koji su sakupili po jedan bod više.