ПЛ, 10. коло: Тотенхем за крај 'окренуо' Вилу!

Тотенхем са играчем више направио преокрет на Вила парку, а гол одлуке дао је Хари Кејн у 90. минуту из "слободњака".

Фудбал 03.11.2014 | 12:00

Астон Вила била је на путу да прекине серију од пет пораза у Премијер лиги, али ће шансу за излазак из кризе ипак морати да потражи наредне суботе, на гостовању Вест Хему!

Вила је против Тотенхема водила голом Андреаса Вајмана од 16. минута, имала је игру и резултат, а онда је у 65. минуту престрого искључен Кристијан Бентеке, после кошкања са гостујућим играчима.

"Певци" ни са бројчаном предношћу нису блистали, али је Насер Чадли у 84. минуту имао срећу да му лопта после корнера дође на "другу" стативу као на тацни - 1:1.

Играо се 90. минут, када је талентовани Хари Кејн извео слободан ударац са око 20 метара. Лопта је погодила у главу неког од играча у "живом зиду", променила правац и преварила голмана Бреда Гузана ... 1:2 (1:0)!

Вила је после четвртог кола имала 10 бодова и била друга на табели, иза Челсија, да би од тада изгубила шест мечева заредом - првих пет без постигнутог поготка.
Тотенхем игра веома променљиво, али држи какав-такав прикључак са екипама које се боре за излазак у Европу. Можда је најилустративније написати да "певци" имају исти број бодова као - Ливерпул.

Ипак, нема сумње да је њиховим навијачима ова победа пуно значила...