PL, 10. kolo: Totenhem za kraj 'okrenuo' Vilu!

Totenhem sa igračem više napravio preokret na Vila parku, a gol odluke dao je Hari Kejn u 90. minutu iz "slobodnjaka".

Fudbal 03.11.2014 | 12:00

Aston Vila bila je na putu da prekine seriju od pet poraza u Premijer ligi, ali će šansu za izlazak iz krize ipak morati da potraži naredne subote, na gostovanju Vest Hemu!

Vila je protiv Totenhema vodila golom Andreasa Vajmana od 16. minuta, imala je igru i rezultat, a onda je u 65. minutu prestrogo isključen Kristijan Benteke, posle koškanja sa gostujućim igračima.

"Pevci" ni sa brojčanom prednošću nisu blistali, ali je Naser Čadli u 84. minutu imao sreću da mu lopta posle kornera dođe na "drugu" stativu kao na tacni - 1:1.

Igrao se 90. minut, kada je talentovani Hari Kejn izveo slobodan udarac sa oko 20 metara. Lopta je pogodila u glavu nekog od igrača u "živom zidu", promenila pravac i prevarila golmana Breda Guzana ... 1:2 (1:0)!

Vila je posle četvrtog kola imala 10 bodova i bila druga na tabeli, iza Čelsija, da bi od tada izgubila šest mečeva zaredom - prvih pet bez postignutog pogotka.
Totenhem igra veoma promenljivo, ali drži kakav-takav priključak sa ekipama koje se bore za izlazak u Evropu. Možda je najilustrativnije napisati da "pevci" imaju isti broj bodova kao - Liverpul.

Ipak, nema sumnje da je njihovim navijačima ova pobeda puno značila...