Уз Реал и Севиља лако у Купу Краља

Фудбалери Реала без проблема су савладали Корнељу на гостовању са 4:1 у првом мечу шеснаестине финала Купа краља, исто као и Севиља Сабадељ са 6:1.

Фудбал 30.10.2014 | 08:20

‘Краљевски клуб’, који брани титулу у том такмичењу практично је играо са другом поставом у дуелу са чланом Сегунде Б, а најуочљивије је одсуство Кристијана Роналда, Гарета Бејла и Икера Касиљаса из тима.

Јунак победе Реала био је Варан, који је био двоструки стрелац у том тријумфу. Варан је довео ‘краљевски клуб’ у вођство у деветом минуту, десет минута касније је Муњос изједначио, да би француски фудбалер у 35. минуту вратио предност гостима. Ернандес је повисио на 3:1 у 50. минуту, а коначан резултат поставио је Марсело у 73.

Још убедљивију победу остварила је Севиља, а стрелац хет-трика био је Аспас, који је био стрелац голова у 43, 60. и 90. минуту из пенала. Остале голове постигли су Колоџиејчак, Гамеиро са беле тачке и Рејес, док се утешни гол на другој страни постигао Форгас.

Остали мечеви играју се од 2. до 5. децембра.