БЕЛ: Прорадио најзад и Митровић!

Фудбалери Андерлехта победили су Кортрејк на гостовању са 3:2 у 13. колу белгијске шампионата, а стрелац другог гола био је Александар Митровић.

Фудбал 29.10.2014 | 23:45

Шампион Белгије је тако дошао до седмог тријумфа ове сезоне, после којег се одвојио на челу табеле на четири бода од најближег пратиоца Генка. Трећепласирани Клуб Бриж има пет бодова мање, али тек у четвртак игра свој меч 13. кола.

Андерлехт је у Кортрејку повео преко Дефура у десетом минуту из пенала, да би Митровић удвостручио предност у 60. минуту.

Диркс је десет минута касније смањио на 2:1, да би Кљештан у 85. минуту вратио два гола предности гостима, пре него што је Никола Павловић у надокнади времена поставио коначан резултат.

Митровић и Павловић су одиграли свих 90 минута, с тим што је бивши играч Партизана зарадио и јавну опомену. Трећи српски фудбалер на том мечу Адам Марушић је био у игри до 68. минута.

Гол који је постигао Кортрејку за Митровића је био шести првенствени, а укупно седми ове сезоне.