ЛК: Сити испао, Свеци газе редом!

Фудбалери Њукасла пласирали су се у четвртфинале Лига купа победивши Манчестер сити са 2:0 на гостовању, а Саутемптон је до ове фазе такмичења дошао са 3:2 против Стоука.

Фудбал 29.10.2014 | 23:15

Елиминацију Ситија најавио је 18-годишњи Роландо Аронс после продора по десном боку у шестом минуту за вођство Њукасла, а нова невоља за сити представљала је повреда Давида Силве нешто касније, па је у игру ушао Насри.

Од старта је за "грађане" играо Александар Коларов, пут до гола нису могли да нађу Џеко и Јоветић, али јесте резервиста "сврака" Сисоко. У игру је ушао у 63. минуту, а у 75. се ушетао у шеснаестерац и шокирао навијаче шампиона Енглеске, ком је ово трећи узастопни меч без победе.

Саутемптон је на крилима добрих партија у Премијер лиги водио против Стоука са 2:0 већ у 30. минуту головима Пелеа и Лонга, али је испустио предност. До завршнице меча су Нзонзи и Дијуф изједначили, но први стрелац екипе Пеле је донео "свецима" тријумф само минут после искључења Питера Крауча. Цео меч за Саутемптон одиграо је репрезентативац Србије Душан Тадић.

Брајтон се до 54. минута држао против Тотенхема у Лондону, а тада је Ерик Ламела протутњао кроз шеснаестерац и у паду закуцао лопту у мрежу, што је касније учинио и Хари Кејн после одбитка за коначних 2:0 и потврду пласмана у четвртфинале.