ЈСЛ: Партизан се осамио на врху

Новосађани ремизирали са Борцем у Чачку, 1:1, па су црно-бели од недеље усамљени на челу табеле, са утакмицом мање од ривала.

Фудбал 20.10.2014 | 18:00

Низ победа фудбалера Војводине прекинут је после пет кола. Партизан ће следеће коло дочекати као једини лидер Јелен Суперлиге.

Новосађани су у Чачку, на гостовању Борцу, освојили само бод, па сада заостају за црно-белима два бода и "беже" Црвеној звезди такође два бода. Тим из Хумске има утакмицу мање.

Голом Стефана Живковића из пенала у 39. минуту, "зебре" су на свом стадиону стекле вођство и наговестиле добар резултат. Мијат Гаћиновић изједначио је у 58. минуту, скренувши лопту у мрежу после шута Енвера Аливодића.

Иако су наспрам себе имали фаворизованог противника (без повређеног Мирка Иванића), Чачани су нападали и после изједначења, па су на крају апсолутно заслужено изборили реми.

Борац је актуелно, девето коло дочекао на 11. месту табеле, на ком ће и остати. Војводина је друга, а у следећем колу играће против Вождовца на свом "Карађорђу".