JSL: Partizan se osamio na vrhu

Novosađani remizirali sa Borcem u Čačku, 1:1, pa su crno-beli od nedelje usamljeni na čelu tabele, sa utakmicom manje od rivala.

Fudbal 20.10.2014 | 18:00

Niz pobeda fudbalera Vojvodine prekinut je posle pet kola. Partizan će sledeće kolo dočekati kao jedini lider Jelen Superlige.

Novosađani su u Čačku, na gostovanju Borcu, osvojili samo bod, pa sada zaostaju za crno-belima dva boda i "beže" Crvenoj zvezdi takođe dva boda. Tim iz Humske ima utakmicu manje.

Golom Stefana Živkovića iz penala u 39. minutu, "zebre" su na svom stadionu stekle vođstvo i nagovestile dobar rezultat. Mijat Gaćinović izjednačio je u 58. minutu, skrenuvši loptu u mrežu posle šuta Envera Alivodića.

Iako su naspram sebe imali favorizovanog protivnika (bez povređenog Mirka Ivanića), Čačani su napadali i posle izjednačenja, pa su na kraju apsolutno zasluženo izborili remi.

Borac je aktuelno, deveto kolo dočekao na 11. mestu tabele, na kom će i ostati. Vojvodina je druga, a u sledećem kolu igraće protiv Voždovca na svom "Karađorđu".